Klopp o Chelsea. “Nic nie powiem bez prawnika”

Jurgen Klopp
PressFocus Na zdjęciu: Jurgen Klopp

Podczas konferencji prasowej przed meczem Wolverhampton – Liverpool w 22. kolejce Premier League Jurgen Klopp otrzymywał pytania nie tylko o swoich podopiecznych, ale także rywali z ligi. Niemiecki szkoleniowiec w interesujący sposób zareagował na kwestię dotyczącą działań transferowych Chelsea.

  • Jurgen Klopp był obecny na konferencji prasowej przed meczem Wolverhampton – Liverpool
  • Trener The Reds otrzymał pytanie dotyczące Chelsea
  • Niemiec zareagował w ciekawy sposób

“Nie rozumiem tej części biznesu”

Liverpool w zimowym okienko dokonał tylko jednego transferu. Na Anfield Road trafił Cody Gakpo, sprowadzony za 42 miliony euro z PSV Eindhoven. Zdecydowanie bardziej aktywna na rynku była Chelsea, która pozyskała aż ośmiu zawodników i wydała 329 milionów. Na konferencji prasowej przed zbliżającym się starciem Wolves – Liverpool trener The Reds oczywiście nie uniknął pytań o działania ligowego rywala.

– Nic nie powiem bez mojego prawnika – w nieco humorystyczny sposób zaczął Klopp. – Nie rozumiem tej części biznesu, to ogromne kwoty. Wszyscy są naprawdę dobrymi graczami, więc gratuluję Chelsea. Nie rozumiem, jak to możliwe, ale nie mnie to wyjaśniać – dodał Niemiec.

Zarówno Liverpool, jak i Chelsea aktualnie plasują się w środku stawki Premier League. The Reds zajmują 9. lokatę, natomiast londyńczycy są tuż za nimi, na 10. miejscu. Obie drużyny mają na koncie po 29 punktów, jednak ekipa z Anfield rozegrała o jeden mecz mniej.

Potężne wzmocnienia mają pomóc Chelsea w walce o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Ten sam cel ma Liverpool. Na razie niewiele wskazuje na to, że któremuś z zespołów uda się zrealizować ten plan przez finisz w czołowej czwórce Premier League, ale oczywiście nie można wykluczyć, że Graham Potter lub Jurgen Klopp sięgną po tytuł w najbardziej elitarnych rozgrywkach i to pozwoli im zagrać w ich kolejnej odsłonie.

Komentarze