RC Lens – PSG: duży błąd Navasa, grał Frankowski

gracze PSG
PressFocus Na zdjęciu: gracze PSG

W Ligue 1 RC Lens zremisowało z PSG 1:1 (0:0). Gola dla gospodarzy zdobył Seko Fofana. Fatalnie przy jego strzale interweniował Keylor Navas. Wyrównał w doliczonym czasie gry Georginio Wijnaldum. W szeregach RC Lens całe spotkanie rozegrał Przemysław Frankowski.

• W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy goli
  • Najbliżej był Lionel Messi, ale trafił tylko w słupek
  • W 68. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Goście zdołali jednak wyrównać i mecz zakończył się remisem

Dwa gole na Stade Bollaert-Delelis

RC Lens było skazywane w spotkaniu z PSG na porażkę. Sobotni mecz mógł rozpocząć się zgodnie z przewidywaniami. W 18. minucie blisko był Lionel Messi. Argentyńczyk uderzył jednak tylko w słupek.

Kilka minut potem golkipera PSG z wolnego próbował zaskoczyć Jonathan Clauss. Navas sparował jednak futbolówkę do boku. Cały czas czekaliśmy na pierwszego gola…

Po godzinie gry paryżanie mogli wyjść na prowadzenie. Strzelał Leandro Paredes, ale nieznacznie chybił.

Niespodziewanie to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 62. minucie z dystansu huknął Seko Fofana. Fatalnie interweniował Navas i zapachniało niespodzianką. Kilka chwil potem mogło być 2:0. Tym razem Navas zrehabilitował się przy uderzeniu Davida Costy.

W 72. minucie z bliska główkował Kylian Mbappe, ale bramkarz Lens był na posterunku. Na kwadrans przed końcem okazję miał Frankowski. Navas wyczuł jednak intencje Polaka i dobrze interweniował.

Paryżanie wyrównali w doliczonym czasie gry. Z lewej strony zacentrował Mbappe, a skutecznie główkował Georginio Wijnaldum. Dzięki temu goście zdobyli punkt.