RC Lens dzielnie walczy o puchary, piękna bramka w Nantes

Piłkarze Lens
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Lens

RC Strasbourg przegrało z RC Lens 1:2 (1:2). Dzięki tej wygranej goście są na piątym miejscu w tabeli. W innych meczach tej kolejki Ligue 1 triumfowali też zawodnicy Stade de Reims i HSC Montpellier. Po jednym punkcie zdobyli zaś piłkarze Stade Brestois, Angers SCO, FC Nantes i FC Lorient. Ozdobą niedzielnych spotkań było trafienie na stadionie Kanarków. Armand Lauriente (FC Lorient) zdobył gola z rzutu wolnego strzałem… z kilkudziesięciu metrów.

RC Strasbourg – RC Lens 1:2

RC Lens objęło prowadzenie już w piątej minucie. Goście mieli rzut rożny, a w zamieszaniu pod bramką gospodarzy najlepiej zachował się Massadio Haidara. Przyjezdni nie cieszyli się jednak długo z tego rezultatu, ponieważ kwadrans potem do wyrównania doprowadził Jean-Ricner Bellegarde. Frederic Guilbert bardzo dobrze przymierzył z rzutu wolnego, bramkarz gości jeszcze co prawda poradził sobie z jego próbą, ale chwilę potem był już bezradny przy dobitce.

Na przerwę z prowadzeniem zeszli goście. Kilka minut przed zmianą stron Seko Fofana przedarł się przez zasieki defensywne rywali i mocno uderzył po ziemi. Ostatecznie wynik tego spotkania już nie uległ zmianie, chociaż po zmianie stron gospodarze oraz goście mieli swoje dogodne sytuacje.

Stade Brestois – Angers SCO 0:0

Na Stade Francis-Le Ble nie zobaczyliśmy ani jednego gola. Najbliżej zdobycia bramki był Angelo Fulgini, który w 37. minucie próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Na posterunku był jednak Gautier Larsonneur, który poradził sobie z jego próbą. Kilkadziesiąt sekund potem golkiper obronił też strzał Stephane’a Bahokena.

Aktualnie piłkarze Stade Brestois zajmują 14. miejsce. Do tej pory zdobyli 35 punktów. Rywale są natomiast cztery lokaty wyżej. Jak na razie udało im się zgromadzić 40 oczek.

Dijon FCO – Stade de Reims 0:1

Gracze Dijon FCO przystępowali do tego spotkania po serii kilku kolejnych porażek. W niedzielę zawodnicy tego klubu znowu nie zdobyli ani jednego punktu. Jedyną bramkę na Stade Gaston Gerard zdobył Boulaye Dia. Anthony Racioppi nie poradził sobie z uderzeniem z dystansu, a zawodnik Stade de Reims popisał się skuteczną dobitką.

Gospodarze nie mają realnych szans na zachowanie ligowego bytu. W tym momencie tracą 13 oczek do bezpiecznej strefy. Warto zauważyć, że piłkarze tego klubu nie zdobyli zaś ani jednego punktu w Ligue 1 od blisko dwóch miesięcy. Natomiast rywale są niepokonani na krajowym podwórku od szóstego lutego.

HSC Montpellier – Girondins Bordeaux 3:1

HSC Montpellier źle rozpoczęło niedzielne spotkanie z Girondins Bordeaux. To goście otworzyli wynik tej konfrontacji. W 28. minucie Paul Baysse uruchomił długim podaniem swojego kolegę z zespołu, a sytuacji sam na sam nie zmarnował Ui-jo Hwang. Gospodarze doprowadzili do wyrównania kilka minut potem. Z rzutu wolnego bardzo precyzyjnie przymierzył Solomon Sambia.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando gospodarzy. Niecały kwadrans po zmianie stron Andy Delort zgrał do Gaetana Laborde’a, a ten zdołał pokonać bramkarza Żyrondystów. Rezultat potyczki został ustalony w 69. minucie. Wówczas sprytnym uderzeniem po długim rogu popisał się Stephy Mavididi.

FC Nantes – FC Lorient 1:1

Punktami podzieliły się drużyny FC Nantes oraz FC Lorient. Początek meczu ułożył się po myśli Kanarków. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie. Abdoulaye Toure podał do Randala Kolo, który z bliska pokonał bramkarza rywali.

Koniec tej potyczki należał natomiast do przyjezdnych. W 87. minucie goście mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Armand Lauriente, który popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem z kilkudziesięciu metrów. Bramkarz Kanarków próbował interweniować, ale nie był w stanie sięgnąć piłki. To był naprawdę fantastyczny gol! Ostatecznie spotkanie na Stade de la Beaujoire zakończyło się zatem remisem 1:1.