PSG skomentowało kontuzję Neymara

Neymar
Pressfocus Na zdjęciu: Neymar

Neymar doznał kontuzji w niedzielnym meczu z Lille. Brazylijczyk został zniesiony z boiska na noszach. PSG odniosło się do urazu 31-latka.

• Neymar będzie pauzował z powodu kontuzji
  • Brazylijczyk urazu doznał przeciwko Lille
  • PSG odniosło się do jego stanu zdrowia

PSG wykluczyło najgorszy scenariusz u Neymara

Do momentu meczu z Lille, PSG miało serię trzech porażek z rzędu. Paryżanie musieli uznać wyższość rywala w: Ligue 1, Pucharze Francji oraz Lidze Mistrzów. Nie dziwi zatem, że na spotkanie z Lille mistrz Francji wyszedł zmobilizowany. Christian Galtier i spółka w kilkanaście minut strzelili dwa gole, a kluczowy przy nich okazał się Neymar.

Brazylijski gwiazdor najpierw asystował Kylianowi Mbappe, a później sam wpisał się na listę strzelców. 31-latek w samej Ligue 1 miał już zatem 13 trafień i 11 asyst. Na tym jednak zakończyły się dobre wiadomości dla zawodnika oraz PSG. Neymar nie był w stanie ukończyć potyczki z Lille. W 51. minucie konieczna była interwencja sztabu medycznego, który zniósł Neymara na noszach. Brazylijczyk upadając na murawę, niefortunnie postawił stopę i doznał kontuzji.

Uraz Neymara wyglądał groźnie, więc nie dziwi, że kibice tego klubu natychmiast zaczęli obawiać się najgorszego scenariusza. PSG wydało komunikat w tej sprawie. Paryżanie poinformowali, że Neymar ma za sobą rezonans magnetyczny. Nie wykazał on złamania u 31-latka. Brazylijczyk doznał skręcenia kostki. Na komunikat o stanie więzadeł piłkarza trzeba poczekać kilkadziesiąt godzin. Trudno zatem aktualnie ocenić jak długo może pauzować Neymar, którego bardzo potrzebuje PSG. Paryżan czeka bowiem rewanż z Bayernem (0:1) w Lidze Mistrzów i walka o obronę mistrzostwa Francji.