Napięcie między Mbappe a Neymarem. “Nie podaje mi”

Kylian Mbappe i Neymar
Kylian Mbappe i Neymar PressFocus

Kylian Mbappe był ewidentnie zły na Neymara w trakcie sobotniego meczu Paris Saint-Germain z Montpellier (2:0). Siedząc na ławce Francuz narzekał, że Brazylijczyk nie chce mu podawać i nazwał go “włóczęgą”. Football365 donosi, że relacje między dwoma gwiazdorami od jakiegoś czasu stopniowo się ochładzają.

  • Narasta konflikt między Mbappe, a Neymarem
  • W sobotnim meczu Francuz miał za złe Brazylijczykowi, że ten nie chce do niego podawać
  • Według francuskich mediów, na relację obu gwiazd negatywnie wpłynęło przybycie Leo Messiego, a także chęć odejścia Mbappe do Realu Madryt minionego lata

Mbappe o Neymarze: ten włóczęga nie chce mi podawać!

Kylian Mbappe nie ukrywał wściekłości, gdy został zmieniony w końcówce meczu Paris Saint-Germain z Montpellier (2:0). Kamery telewizyjne wychwyciły, jak Francuz narzekał do Idrissy Gueye’a na Neymara.

Ten włóczęga do mnie nie podaje! – miał powiedzieć 22-latek. Po chwili brazylijska gwiazda asystowała przy trafieniu Juliana Draxlera, ustalającego wynik na 2:0.

Mbappe i Neymar trzymali się bardzo blisko w trakcie trzech pierwszych wspólnych lat w Paryżu. Ostatnio, jednak, ich relacje ulegają stopniowemu ochłodzeniu. Francuski Football365 podaje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Po pierwsze Mbappe czuje się bardziej odizolowany od szatni, odkąd do klubu przybył Leo Messi. Wzrosło znaczenie tak zwanego “klubu latynoskiego”, a w nim dla Francuza brakuje miejsca. Gracze z Ameryki Południowej również odczuwają rosnący dystans, bo 22-latek odmawia przybycia na grupowe obiady. Koledzy rozumieją, że grafik gwiazdora jest napięty, ale było tak w przeszłości i mimo tego odnajdywał on czas na spotkania poza klubem.

Neymar ma zaś Mbappe za złe jego poczynania w letnim oknie transferowym. Brazylijczyk nie rozumie, dlaczego Francuz tak bardzo nalegał na transfer do Realu Madryt.

Zanim francuski napastnik opuścił boisko w meczu z Montpellier, miał trzy dogodne okazje, ale żadnej nie wykorzystał. Jego seria bez zdobytej bramki trwa już cztery mecze i jest najgorsza w jego wykonaniu od września 2019 roku. Wówczas nie zdołał strzelić gola przez trzynaście spotkań. Mbappe dostanie szansę na przełamanie już we wtorek. Jego PSG zmierzy się wówczas z Manchesterem City w Lidze Mistrzów.

Paris Saint-Germain
Manchester City
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 28. września 2021 20:57.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Guardiola dał wskazówkę na temat przyszłości Silvy.

Komentarze