Ocampos: Mbappe nie chciał odejścia Neymara

Kylian Mbappe i Neymar
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Neymar

Latem 2022 całą Francją wstrząsnęła informacja, że Kylian Mbappe oczekuje pozbycia się Neymara przez PSG. Doradca sportowy Les Parisiens, Luis Ocampos stanowczo jednak zaprzeczył tym informacjom.

  • Neymar miał znaleźć się na liście graczy wytypowanych do odejścia przez Kyliana Mbappe
  • Mistrz świata 2018 jest od dłuższego czasu w konflikcie z Brazylijczykiem
  • Luis Ocampos podkreśla jednak, że dla PSG obaj napastnicy są bezcenni

Neymara nie było na liście Mbappe?

Po przedłużeniu do 2025 r. kontraktu z PSG, Kylian Mbappe miał otrzymać w Parku Książąt liczne prerogatywy. Jednym z nich miała być możliwość doboru nowych zawodników i trenerów, ale również i wskazania piłkarzy, z którymi mistrzowie Francji miałaby się rozstać. Tak powstała osławiona “lista Mbappe” na której znalazło się 11 nazwisk, w tym Neymar.

Mistrz świata 2018 od dłuższego czasu znajduje się w konflikcie z brazylijskim napastnikiem, a niedawno miało dojść do bójki między oboma graczami, których w szatni miał rozdzielać Leo Messi. Poszło o wykonanie rzutu karnego, w meczu 2. kolejki Ligue 1 z Montpellier HSC. Mbappe zmarnował jedenastkę na początku spotkania, a gdy dla Les Parisiens ponownie podyktowano rzut karny, po ostrej dyskusji, piłkę odebrał mu Neymar. Jednak zdaniem doradcy sportowego klubu z Parc des Princes, Luisa Ocamposa Mbappe absolutnie nie chciał odejścia Neymara.

Nie słyszałem o tym, aby Mbappe chciał pozbyć się Neymara – powiedział Ocampos. – Liczymy na całą trójkę naszych napastników. Mbappe w zeszłym sezonie był najlepszym piłkarzem na świecie, Messi się adaptował, a Neymar leczył kontuzję.

Ale Neymar jest bardzo dobrym graczem, nie ma co do tego wątpliwości. A przede wszystkim musiałem źle słuchać, wszystkiego co o nim powiedziano w ostatnim czasie.. Widzę Neymara zawsze zaangażowanego w projekt zespołowy i klubowy – podkreślił.

Przeczytaj również: Neymar ukarany za cieszynkę, gwiazdor ma pretensje do sędziego

Komentarze