Neymar z prestiżowym wyróżnieniem w Ligue 1

Neymar
fot. PressFocus Na zdjęciu: Neymar

Neymar został wybrany najlepszym piłkarzem sierpnia w Ligue 1. Brazylijczyk został doceniony przez kibiców, którzy oddali 45 procent głosów.

  • PSG w świetnym stylu weszło w nowy sezon
  • Duży wkład w świetne wyniki mistrzów Ligue 1 ma Neymar
  • Brazylijczyk na starcie nowej kampanii imponuje golami i asystami

Neymar przed mundialem w świetnej formie

Neymar wybornie wszedł w nową kampanię ligi francuskiej. Brazylijczyk nie przypomina piłkarza z wcześniejszych lat. Podkreśla to na każdym kroku opiekun PSG Christophe Galtier, który po spotkaniach swojej drużyny nie szczędzi pochwał w kierunku swoich piłkarzy.

W ostatnim miesiącu Neymar strzelił siedem goli, a ponadto zanotował sześć kluczowych podań. Na liście pretendentów do nagrody Piłkarza Miesiąca znaleźli się też Florian Sotoca i Lionel Messi. Pierwszy mógł liczyć na 30 procent głosów, a Argentyńczyk otrzymał 20 procent głosów.

Neymar został najlepszym piłkarzem miesiąca jako zawodnik PSG po raz trzeci w karierze. Wcześniej takie wyróżnienia zaliczył w grudniu 2017 roku i w styczniu 2020 roku.

Paryżanie aktualnie są liderem Ligue 1 z dorobkiem 22 punktów na koncie. Za PSG osiem ligowych kolejek, w których ten zespół zanotował siedem zwycięstw i remis. Po przerwie na spotkania reprezentacyjne paryżanie zmierzą się w roli gospodarza z OGC Nice w lidze francuskiej. Z kolei kilka dni później w Lidze Mistrzów na drodze PSG stanie Benfica Lizbona.

Czytaj więcej: PSG skontaktowało się z pomocnikiem Chelsea

Komentarze