Klub Marcina Bułki chce zatrudnić uznanego trenera

Mauricio Pochettino
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mauricio Pochettino

Wraz z końcem poprzedniego sezonu Mauricio Pochettino rozstał się z Paris Saint-Germain i od tego czasu przebywa na trenerskim bezrobociu. Okazuje się, że może on szybko wrócić do Francji, bowiem propozycję złożyła mu Nicea. Spotkanie ma odbyć się jeszcze we wtorek.

  • Mauricio Pochettino rozstał się z PSG po wygaśnięciu kontraktu
  • Jego nazwisko przewijało się między innymi w kontekście Manchesteru United oraz Chelsea
  • Niewykluczone, że Argentyńczyk zostanie nowym szkoleniowcem Nicei

Pochettino zaliczy szybki powrót do Ligue 1

Tego lata Nicea dokonała zmiany na stanowisku szkoleniowca. Na przenosiny do Paris Saint-Germain zdecydował się Christophe Galtier, którego zastąpił Lucien Favre. Jego początki w ekipie Marcina Bułki nie są natomiast udane, a zwolnienie wisi na włosku.

Były opiekun między innymi Borussii Dortmund zdołał wygrać w lidze zaledwie dwa spotkania, co jest zdecydowanie poniżej oczekiwań. Nicea celowała w zajęcie miejsca w czołówce, a tymczasem bliżej jej do strefy spadkowej. Porażka z Angers w miniony weekend przelała czarę goryczy i sprawiła, że nad głową Favre’a zebrały się czarne chmury.

Wszystko zależy natomiast od tego, jak przebiegną rozmowy z potencjalnym następcą. Wybrano na niego Mauricio Pochettino, który od czasu rozstania z Paris Saint-Germain przebywa na trenerskim bezrobociu. Na zaskakującą propozycję zareagował pozytywnie, a jeszcze we wtorek ma odbyć się spotkanie z przedstawicielami klubu.

Nicea nie miałaby problemu z wypłacaniem Argentyńczykowi sporej pensji. Przed sezonem był on łączony z posadą w Manchesterze United, lecz finalnie dostał ją Erik Ten Hag. W ostatnich dniach natomiast sporo mówiło się o Chelsea, choć tam również z niego nie skorzystali. Angaż w Nicei wydaje się więc dobrą okazją do szybkiego powrotu na ławkę trenerską.

Zobacz również: Nagelsmann może liczyć na pełne poparcie Bayernu

Komentarze