Dąs, gniew, kontrowersja, czyli Messi i jego zmiana okiem mediów z Hiszpanii

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messi i jego nieporozumienie z Mauricio Pochettino w trakcie niedzielnego spotkania, w którym w Paris Saint-Germain pokonało Olympique Lyon (2:1), to temat numer jeden nie tylko we Francji. Na zmianę reprezentanta Argentyny zareagowały hiszpańskie media.

  • Lionel Messi w niedzielny wieczór zaliczył trzecie spotkanie w koszulce PSG
  • Argentyńczyk wciąż nie ma na swoim koncie gola
  • Hiszpańskie media skomentowały temat zmiany piłkarza, na którą zdecydował się Mauricio Pochettino

PSG zdołało wygrać z OL już bez Messiego na boisku

Lionel Messi nie notuje najlepszego początku w nowym klubie. W porównaniu do Cristiano Ronaldo, który tego lata wrócił do Man Utd, sytuacja byłego zawodnika FC Barcelony jest znacznie gorsza. Zauważalna irytacja na twarzy piłkarza po decyzji Mauricio Pochettino o zmianie była wymowna w niedzielny wieczór.

W hiszpańskiej prasie nie brakuje spekulacji na temat przyszłości Ronalda Koemana. Aczkolwiek poruszanym punktem jest również sprawa dotycząca Messiego. Mundo Deportivo komentuje sytuacje z argentyńskim zawodnikiem jako dąs zawodnika. Z kolei kataloński Sport podkreślił, że PSG zdołało pokonać OL, gdy na boisku nie było już Messiego. Zwycięstwo paryżanom dał gol Mauro Icardiego, który pojawił się na boisku w drugiej części gry.

Madryckie gazety także zajęły się tematem argentyńskiego zawodnika. Marca użyła słowa “kontrowersja” w tytule, odnosząc się do całej sytuacji. Temat związany ze zmianą Achrafa Hakimiego za Messiego został również szeroko omówiony w programie “El Chiringuito”. Sprawa argentyńskiego zawodnika podzieliła gości w studiu. Jedni przekonywali, że to normalne, że 34-latek został zmieniony. Inni przekonywali, że Pochettino nie może sobie pozwolić na takie ruchy.

Czytaj więcej: Wymowne zachowanie Messiego po zmianie. Zawodnik wściekł się na trenera

Komentarze