Fantastyczny debiut napastnika w Lidze Mistrzów

Sebastien Haller
Sebastien Haller PressFocus

Ajax Amsterdam pewnie pokonał na wyjeździe portugalski Sporting, a cztery bramki zdobył Sebastien Haller. Dla 27-latka był to absolutny debiut w Lidze Mistrzów.

  • Ajax Amsterdam w pierwszej kolejce fazy grupowej mierzył się na wyjeździe ze Sportingiem
  • Holendrzy zanotowali świetne wejście w rozgrywki, bo wywieźli z Portugalii pewne zwycięstwo
  • Aż cztery gole strzelił Sebastien Haller, dla którego był to absolutny debiut w Lidze Mistrzów
  • Wcześniej zaledwie 15 zawodników zdołało zdobyć cztery gole w tych elitarnych rozgrywkach

Wymarzony debiut Sebastiena Hallera

Sebastien Haller był swego czasu uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych francuskich napastników swojego pokolenia. Przebijał się przez kolejne szczeble młodzieżowe Les Bleus, ale ostatecznie nie wypełnił swojego potencjału. W seniorskiej reprezentacji mistrzów świata nie zadebiutował, a od 2020 roku występuje dla Wybrzeża Kości Słoniowej.

W piłce klubowej również nie wiodło mu się najlepiej. Dwa lata temu West Ham United pokusił się na Hallera, płacąc za niego Eintrachtowi Frankfurt aż 50 milionów euro. Premier League nie podbił, zdobywając tam zaledwie dziesięć goli w 48 spotkaniach.

Zimą 2021 roku zmienił Anglię na Holandię i wydaje się, że odnalazł swoje miejsce. Na początku obecnego sezonu Eredivisie strzelił cztery gole w pierwszych czterech meczach, ale Europa ponownie zwróciła na niego swoją uwagę dzięki środowemu spotkaniu w Lidze Mistrzów. Ajax Amsterdam pewnie pokonał w Lizbonie Sporting, a 27-letni napastnik był niekwestionowaną gwiazdą spotkania. Strzelił aż cztery bramki, wcześniej kompletując pierwszego hat-tricka w tej edycji rozgrywek. Warto dodać, że dla Iworyjczyka był to debiut w tym pucharze.

Wcześniej zaledwie piętnastu zawodników zdołało czterokrotnie pokonać wrogiego bramkarza w Lidze Mistrzów. Haller dołączył do zacnego grona.

Komentarze