Wielki sukces Unionu Berlin. Żelaźni zagrają w prestiżowych rozgrywkach

Freiburg w ostatniej kolejce Bundesligi przegrał 1:2 z Eintrachtem Frankfurt, a Union Berlin pokonał Werder Brema 1:0. To oznacza, że Żelaźni po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowali się do fazy grupowej najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek - Ligi Mistrzów.

Union Berlin
IMAGO / Juergen Engler Na zdjęciu: Union Berlin
  • Union Berlin awansował do fazy grupowej Champions League 2023/2024
  • To historyczny sukces Żelaznych, którzy jeszcze nie mieli okazji grać w tych rozgrywkach
  • Klub ze stolicy ostatecznie kosztem Freiburga zajął czwarte miejsce w tabeli

Union Berlin w Lidze Mistrzów, znamy komplet pucharowiczów

Union Berlin to drużyna, która z roku na rok robi ogromne postępy. Żelaźni mieli już okazję występować w europejskich pucharach, ale po raz pierwszy zagrają w fazie grupowej Champions League. Podopieczni Ursa Fischera ostatecznie zajęli czwarte miejsce w tabeli Bundesligi.

Klub ze stolicy kraju w ostatniej kolejce niemieckiej ekstraklasy wygrał 1:0 z Werderem Brema, a rywalizujący z Unionem Berlin o awans do Ligi Mistrzów Freiburg niespodziewanie przegrał 1:2 z Eintrachtem Frankfurt. Tym samym zespół z Fryburga Bryzgowijskiego wylądował w Lidze Europy.

Przypomnijmy, że mistrzostwo Bundesligi po raz jedenasty z rzędu zostało obronione przez Bayern Monachium. Borussia Dortmund zajęła drugie miejsce, a trzecia pozycja przypadła Lipskowi. Wszystkie te drużyny rzecz jasna zakwalifikowały się do fazy grupowej Champions League.

Natomiast Bayer Leverkusen (szósta lokata) w kwalifikacjach powalczy o grę w Lidze Konferencji Europy, choć to może jeszcze się zmienić ze względu na wynik finału Pucharu Niemiec.

Komentarze