Trener Napoli podsumował wygraną z Unionem. “Moja decyzja pomogła”

Rudi Garcia przyznaje, że nie był to najlepszy występ Napoli, ale jego decyzja o zmianie w przerwie meczu miała istotny wpływ na pokonanie Unionu Berlin w Lidze Mistrzów. - Nigdy nie jest łatwo zdjąć zawodnika w przerwie - komentował szkoleniowiec Azzurrich.

Rudi Garcia
IMAGO / Jan Huebner Na zdjęciu: Rudi Garcia
  • Napoli pokonało Union 1:0 we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów
  • Graz Azzurrich nie zachwycała, ale pomogła zmiana w przerwie
  • Rudi Garcia w pomeczowym wywiadzie podsumował występ swoich zawodników

Garcia skomentował mecz Napoli z Unionem

Napoli było faworytem meczu z Unionem, ale ostatecznie wygrało skromnie, tylko 1:0. Pierwsza odsłona była bardzo słaba w wykonaniu Włochów, którzy praktycznie nie zagrozili bramce rywala. Gra poprawiła się po przerwie, choć z pewnością zachwycać się występem Azzurrich nie można.

– W pierwszej połowie było zbyt wiele błędów i niecelnych podań. Tak grać nie można, ponieważ Union Berlin żyje na błędach innych i przechodzi do kontrataku. Ważne było, aby wykazać się cierpliwością i nie otwierać się za bardzo, chociaż w drugiej połowie już lepiej operowaliśmy piłką – ocenił Rudi Garcia.

Kluczową zmianą w przerwie było zastąpienie Jensa Cajuste Eljifem Elmasem, aby wnieść więcej kreatywności do środka pola, którego bardzo brakowało w pierwszej połowie. – Nigdy nie jest łatwo zdjąć zawodnika po przerwie, ale naszym zadaniem jest podejmować takie decyzje, gdy uważamy, że są najlepsze dla zespołu. To było dziwne, bo Cajuste był niemal najlepszym zawodnikiem w Weronie, a dzisiaj zbyt wiele razy tracił piłkę. Myślę, że moja decyzja o zmianie pomogła w odniesieniu zwycięstwa.