Marciniak poprowadzi spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów

Szymon Marciniak wraca do europejskich pucharów po kilku miesiącach przerwy. Sędzia z Płocka poprowadzi rewanżowy mecz Porto z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów.

Szymon Marciniak
PressFocus Na zdjęciu: Szymon Marciniak
  • Szymon Marciniak wraca na europejskie boiska
  • 42-latek nie sędziował w pucharach od kilku miesięcy
  • Arbiter z Płocka poprowadzi mecz Porto z Interem

Szymon Marciniak rozjemcą spotkania FC Porto – Inter Mediolan

UEFA podała obsadę sędziowską na rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Na arbitra głównego starcia Porto z Interem Mediolan wybrano Szymona Marciniaka. Sędziemu z Płocka na liniach towarzyszyć będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz.

Czwartym arbitrem (sędzia techniczny) będzie Paweł Raczkowski, a na wozie VAR usiądą Tomasz Kwiatkowski oraz Bartosz Frankowski. Co ciekawe, będzie to pierwsze spotkanie prowadzone przez Szymona Marciniaka w Europie po kilku miesiącach przerwy. 42-latek odpoczywał po mundialu.

Przypomnijmy, że Szymon Marciniak sędziował wielki finał mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją, który po rzutach karnych wygrał zespół Leo Messiego. Nasz arbiter zebrał świetne recenzje po tym meczu.

Rewanżowy pojedynek Porto z Interem Mediolan zostanie rozegrany na Estadio do Dragao w najbliższy wtorek 14 marca o godzinie 21:00. Pierwsza potyczka pomiędzy tymi drużynami zakończyła się zwycięstwem Nerazzurrich (1:0).