Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów, Polak osiagnął kolejny level

Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów, który odbędzie się 10 czerwca tego roku w Stambule. Wezmą w nim udział Manchester City i Inter Mediolan. Informacje w sprawie przekazał rzecznik prasowy PZPN – Jakub Kwiatkowski.

Szymon Marciniak
fot. Imago / Andrea Staccioli Na zdjęciu: Szymon Marciniak
  • UEFA wyznaczyła arbitrego głównego na finał Ligi Mistrzów
  • Szymon Marciniak poprowadzi mecz Manchester City – Inter Mediolan
  • Spotkanie z udziałem ekip z Premier League i Serie A rozegrane zostanie na Atatürk Olympic Stadium

Szymon Marciniak sędzią meczu Man City – Inter

Szymon Marciniak osiągnął kolejny sukces w swojej karierze. Międzynarodowy polski sędzia został wybrany na arbitra głównego meczu finałowego Ligi Mistrzów, w którym Manchester City zmierzy się w Stambule z Interem Mediolan. Informacje przekazał rzecznik prasowy Polski Związku Piłki Nożnej – Jakub Kwiatkowski.

Polski arbiter w ostatnich miesiącach jest zdecydowanie na topie. Pod koniec minionego roku był sędzią głównym spotkaniu finałowym mistrzostw świata, w którym Argentyna mierzyła się z Francją. Po kilku miesiącach od tamtego wydarzenia Marciniak został kolejny raz wyróżniony.

Finałowe starcie w Stambule polski sędzia poprowadzi ze swoimi stałymi współpracownikami, czy Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem na liniach. Za system VAR odpowiedzialni będą przede wszystkim Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

Finałowe starcie elitarnych rozgrywek odbędzie się 10 czerwca w Stambule. Manchester City przystąpi do tego spotkania po wyeliminowaniu Realu Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. Inter Mediolan z kolei w 1/2 finału rozgrywek okazał się lepszy od AC Milan.

Czytaj więcej: Marciniak ostro do Haalanda. “Powtórz to jeszcze raz, to wyrzucę Cię z boiska”

Komentarze