Gdańsk bez Ekstraklasy, ale z europejskimi pucharami? Trwają rozmowy

Jak donosi portal Meczyki.pl, Szachtar Donieck prowadzi rozmowy z miastem Gdańsk, by zespół swoje spotkania w przyszłej edycji europejskich pucharów grał na Polsat Plus Arenie. Lechia Gdańsk nadal nie zna swojego obiektu na przyszłą kampanię, ale może rozgrywać mecze w Fortuna 1 Lidze przy Traugutta.

Polsat Plus Arena
PressFocus Na zdjęciu: Polsat Plus Arena
  • W trwającej wciąż edycji Ligi Mistrzów, Szachtar Donieck rozgrywał swoje spotkania na stadionie Legii Warszawa
  • Zespół zmierzający po kolejne mistrzostwo Ukrainy negocjuje obecnie z miastem Gdańsk. Szachtar chce w przyszłym sezonie występować na Polsat Plus Arenie
  • Po spadku Lechii do Fortuna 1 Ligi rozgrywanie spotkań na tym obiekcie nie jest pewne. Gdańszczanie mogą wrócić na stadion przy ul. Traugutta

Szachtar chce grać na Polsat Plus Arenie

W trwającym sezonie Szachtar Donieck swoje mecze w europejskich pucharach rozgrywał na stadionie Legii Warszawa. Obecnie takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, bo Wojskowi sami będą występować w eliminacjach do Ligi Konferencji. Z kolei Górnicy pewnie zmierzają po mistrzostwo Ukrainy, a zatem znów celują w grę w Lidze Mistrzów.

Już przed rokiem klub rozmawiał z miastem Gdańsk, ale wówczas obie strony nie doszły do porozumienia ze względów finansowych. Teraz, po spadku Lechii do Fortuna 1 Ligi, temat powrócił.

Samuel Szczygielski z portalu Meczyki.pl doniósł, że Szachtar chce rozgrywać swoje spotkania na Polsat Plus Arenie, a negocjacje w tej sprawie już trwają. Wciąż nie wiadomo, z kolei, gdzie występować w przyszłym sezonie będą piłkarze Lechii Gdańsk. Mówi się, że mogą wrócić na starszy obiekt przy ul. Traugutta, ale to wciąż niepotwierdzone.

Czytaj więcej: Neymar ponownie łączony z wielkim powrotem do Barcelony.

Stal Mielec
Lechia Gdańsk
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14 maja 2023 12:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze