Liga Mistrzów. Fantastyczny start Manchesteru City! Dwa gole w niespełna kwadrans

Kevin De Bruyne
PressFocus Na zdjęciu: Kevin De Bruyne

Manchester City świetnie wszedł w półfinałowe spotkanie z Realem Madryt. Kevin De Bruyne już w drugiej minucie pokonał Thibaut Courtois, a gospodarze objęli prowadzenie. Po kilku chwilach pomocnik do gola dopisał asystę, a do siatki trafił też Gabriel Jesus.

• Manchester City rozgrywa pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt
  • Gospodarze nie mogli wymarzyć sobie lepszego wejścia w mecz. Już w drugiej minucie Kevin De Bruyne wykorzystał piękne podanie Riyada Mahreza i pokonał Thibaut Courtois
  • Jeszcze przed upływem kwadransa De Bruyne dołożył też asystę do Gabriela Jesusa. Brazylijczyk wykorzystał fatalny błąd Realu Madryt i podwoił prowadzenie Obywateli

Lider pełną gębą – De Bruyne nie miał litości dla kolegi z reprezentacji

Manchester City nie mógł wymarzyć sobie lepszego wejścia w półfinałowy dwumecz z Realem Madryt. Na prawym skrzydle dwóch rywali związał Riyad Mahrez, po czym popisał się idealnym dośrodkowaniem. Zza pleców rywali wybiegł Kevin De Bruyne. Belg zaatakował futbolówkę głową, a Dani Carvajal nie miał szans, by zdążyć ze skuteczną interwencją – podobnie jak Thibaut Courtois. Obywatele rozgrzali swoich fanów do czerwoności i wyszli na prowadzenie.

Manchester City nie odpuszczał. Jeszcze przed upływem kwadransa tablica wskazywała wynik 2:0. Indolencję defensywy Królewskich ponownie wykorzystał De Bruyne. Belg posłał świetne podanie z lewego skrzydła, a Gabriel Jesus bez problemów poradził sobie z Davidem Alabą. Brazylijczyk spokojnie odwrócił się i podwyższył rezultat na 2:0.

Mistrzowie Premier League zanotowali świetne wejście w mecz, ale muszą uważać. Królewscy w Lidze Mistrzów wchodzą na zupełnie inny poziom motywacji i w starciu z nimi nie można pozwolić sobie ani na moment dekoncentracji.