Piłkarski spektakl w Berlinie. Real Madryt królem Ligi Mistrzów [WIDEO]

Real Madryt po raz kolejny udowodnił, że Liga Mistrzów to rozgrywki stworzone dla tego klubu. Carlo Ancelotti i spółka w szóstej kolejce pokonali w Berlinie Union 3:2.

Joselu
IMAGO / Uwe Koch/Eibner Na zdjęciu: Joselu
  • Real Madryt ograł Union Berlin 3:2
  • Nenad Bjelica i spółka postawili drużynie Carlo Ancelottiego trudne warunki
  • Wicemistrz Hiszpanii zakończył rozgrywki grupowe z kompletem punktów

Real Madryt=Liga Mistrzów

Real Madryt we wtorkowy wieczór w Berlinie walczył o zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów z kompletem zwycięstw na koncie. Plan Królewskim chciał pokrzyżować Nenad Bjelica i jego Union Berlin.

Do przerwy w Niemczech wyraźnie przeważał Real. Przyjezdni mogli objąć prowadzenie po strzale z jedenastu metrów. Golkiper Unionu obronił jednak uderzenie Luki Modricia. Niedługo później zainicjował akcję bramkową na 1:0 dla gospodarzy. Tym samym goście musieli odrabiać stratę.

Po zmianie stron losy meczu odmienił Joselu. Hiszpanowi najpierw asystował Rodrygo, a później Fran Garcia. Union do życia wrócił pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry. Real pokazał jednak mentalność zwycięzcy i pozbawił gospodarzy punktów po bramce Daniego Ceballosa. Berlińczycy zakończyli rozgrywki grupowe na ostatniej, a madrytczycy na pierwszej lokacie.