Liga Mistrzów: Real Madryt zwycięski. 1000. gol Królewskich

Foto VADIM KUDINOV/SIPA/PressFocus Na zdjęciu:

Real wygrał z Szachtarem Donieck 2:1. Bohaterami Królewskich Karim Benzema i Vinicius Junior. Pierwszy zdobył dwa gole, drugi zaś zanotował dwie asysty.

• Tysięczną bramkę dla Realu Madryt w Lidze Mistrzów zdobył Karim Benzema
  • Szachtar wyrównał w 39. minucie po golu Fernando. Piękną asystą przy tym trafieniu popisał się Alan Patrick.
  • Dwie asysty zaliczył Vinicius Junior.

1000 goli Realu w Lidze Mistrzów

Real przed spotkaniem z Szachtarem miał na koncie 999 zdobytych bramek w Lidze Mistrzów. Na tysięczną fani Królewskich, zgromadzeni na Estadio Santiago Bernabeu, nie musieli czekać zbyt długo. W 14. minucie Vinicius Junior wykorzystał katastrofalny błąd Marlona, wyłożył piłkę Karimowi Benzemie i jubileuszowy gol stał się faktem.

Szachtar odpowiedział Realowi w 39. minucie. Piękną asystę klatką piersiową zanotował Alan Patrick, a piłkę w bramce Królewskich pewnie umieścił Fernando. Ten sam piłkarz niedługo potem znów mógł trafić do siatki. Jego soczyste uderzenie obronił jednak Thibaut Courtois. Oba zespoły schodziły zatem na przerwę do szatni przy wyniku remisowym.

Po przerwie Szachtar wciąż starał się atakować. Real miał jednak duet Vinicius Junior – Karim Benzema. Brazylijczyk znów podał Francuzowi i zespół ze stolicy Hiszpanii objął prowadzenie. Od tej pory wicemistrzowie Hiszpanii grali spokojniej i kontrolowali grę.

Roberto De Zerbi, trener Szachtara, chciał odwrócić losy meczu i odmienić grę swojego zespołu, zmieniając w jednym momencie trzech piłkarzy. Ta roszada nie przyniosła rezultatu. Real, mimo sporej nerwowości w końcówce meczu, dowiózł zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Królewscy po 4 meczach mają na koncie 9 punktów. Szachtar jak na razie zgromadził tylko jedno oczko.