Ancelotti dogonił Fergusona, Włoch dzieli się rekordem z legendą

Carlo Ancelotti

Real Madryt zgodnie z oczekiwaniami pokonał w środowy wieczór Celtic (5:1) w europejskich pucharach. Tymczasem Carlo Ancelotti wyrównał osiągnięcie sir Alexa Fergsuona pod względem zwycięstw w Lidze Mistrzów, podało Opta Sports.

• Real Madryt w środę wieczorem wygrał rywalizację w grupie F elitarnych rozgrywek
  • 102. zwycięstwo w Lidze Mistrzów zaliczył jako trener Carlo Ancelotti
  • Włoch ma na swoim koncie tyle samo triumfów w najważniejszych klubowych rozgrywkach, co sir Alex Fergsuon

Ancelotti ze świetnym bilansem

Real Madryt wygrał rywalizację w grupie F elitarnych rozgrywek. Mistrz La Liga zakończył rywalizacji w swojej grupie na pierwszym miejscu z dorobkiem 13 punktów. Jest to efekt czterech wygranych bojów Królewskich w elitarnych rozgrywkach.

Wygrana Realu nad Celtikiem była jednocześnie 102. wiktorią 63-letniego trenera Los Blancos. Taki stan rzeczy sprawia, że Carlo Ancelotti ma na swoim koncie dokładnie tyle samo zwycięstw w Lidze Mistrzów, co sir Alex Ferguson.

Warto jednak zaznaczyć, że bilans włoskiego szkoleniowca nie uwzględnia wiktorii Milanu nad Interem w trakcie sezonu 2004/2005. Mecz został wówczas przerwany w drugiej połowie z powodu rzucany rac na boisko. Jedna z nich trafiła w bramkarza Rossonerich – Didę. Tym samym Czarno-niebiescy przegrali walkowerem.

Ancelotti ma ogromne szanse na to, aby poprawić wynik legendy Man Utd. Real Madryt w piątek pozna swojego rywala w 1/8 finału elitarnych rozgrywek. W przypadku odniesienia zwycięstwa w jednym z meczów 1/8 finału Ancelotti będzie mógł się pochwalić lepszym wynikiem od Fergsuona.