LKE: Efektowne przełamanie Tottenhamu. Kolejne minuty Puchacza

Piłkarze Tottenhamu
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Tottenhamu

Liga Konferencji Europy wróciła do gry. W 2. kolejce obyło się bez większych niespodzianek. Swoje spotkania efektownie wygrali piłkarze Tottenhamu, czy Romy. Na uwagę zasługuje kilkanaście minut, które rozegrał dla Unionu Tymoteusz Puchacz. Sprawdź wszystkie wyniki tej serii gier.

Zespół Mourinho wyszedł jak po swoje

Piłkarze Romy do czwartkowego meczu Ligi Konferencji Europy przystępowali po przegranych derbach Rzymu. Wobec tego piłkarze ze stolicy Włoch chcieli wygrać i w 7. minucie przybliżyli się do tego. Wynik spotkania otworzył bowiem Stephan El Shaarawy, który przerzucił piłkę ponad bramkarzem. Po zmianie stron ekipa Jose Mourinho utrzymała intensywność gry i finalnie triumfowała 3:0. Kolejne gole dla gości strzelili Chris Smalling i Tammy Abraham. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Nicola Zalewski.

Kane odebrał rywalowi marzenia

Tottenham w ostatnim czasie regularnie rozczarowywał. Tym bardziej fani Kogutów powinni być zadowolenia z kapitalnego początku w wykonaniu ich ulubieńców. Po ośmiu minutach gry Mura przegrywała 0:2. Najpierw rzut karny wykorzystał Dele Alli. Następnie do siatki trafił Giovani Lo Celso. Kolejne bramki londyńczycy zdobyli po przerwie. Ich autorem był Harry Kane. Anglik zakończył czwartkowy pojedynek z hat-trickiem, a Tottenham zwyciężył 5:1:. Na początku drugiej odsłony dla gości trafił Ziga Kous.

Puchacz zagrał dla zwycięskiego Unionu

Maccabi Hajfa po pierwszej kolejce Ligi Konferencji Europy mogło pochwalić się zdobytym punktem przeciwko drużynie z Rotterdamu. W czwartek izraelska drużyna mierzyła się z Unionem, który do przerwy był wyraźnie lepszy. Potwierdził to golem na 1:0. Jego autorem był Andreas Voglsammer. W drugiej połowie goście zagrali lepiej, ale to nie wystarczyło. Klub z Bundesligi wygrał bowiem 3:0, a bramki zdobyli Kevin Behrens oraz Taiwo Awoniyi.