Legenda chwali Takefusę Kubo. “To piłkarz klasy światowej”

FC Barcelona pokonała Real Sociedad 1:0 w ostatniej kolejce La Liga. Skrzydłowy Basków Takefusa Kubo mimo porażki zaprezentował się znakomicie, co zauważył również Xavi Hernandez.

Takefusa Kubo
Obserwuj nas w
IMAGO / Jose Breton Na zdjęciu: Takefusa Kubo
  • Xavi Hernandez posłał ciepłe słowa w kierunku Takefusy Kubo
  • Japończyk w aktualnym sezonie imponuje świetną dyspozycją
  • Trener Barcelony uważa skrzydłowego za zawodnika klasy światowej

“Z piłką i bez niej jest na najwyższym poziomie”

FC Barcelona dość szczęśliwie wygrała 1:0 z Realem Sociedad w wyjazdowym spotkaniu 12. kolejki La Liga. Klub z Kraju Basków zaprezentował się jednak bardzo dobrze i Duma Katalonii może mówić o sporym szczęściu – zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Ronald Araujo.

Tego wieczoru na boisku bez wątpienia wyróżniał się Takefusa Kubo, który w obecnej kampanii jest nie do zatrzymania. Na konferencji prasowej japońskiego skrzydłowego pochwalił szkoleniowiec mistrza Hiszpanii – Xavi Hernandez.

Zaufaj mi, Takefusa Kubo to zawodnik światowej klasy. Z piłką i bez niej jest na najwyższym poziomie. Strzela gole i asystuje. Podoba mi się sposób, w jaki wychodzi do pressingu. Uważam, że prezentuje się doskonale. Czas Kubo w La Masii? Nie byłem wtedy w klubie – powiedział Xavi Hernandez cytowany przez Fabrizio Romano.

Komentarze