Xavi dostanie nowy kontrakt w Barcelonie? “Zasłużył na to”

Przemawiając podczas wystąpienia w mediach w dniu swojej drugiej rocznicy wyboru na prezydenta Barcelony, Joan Laporta potwierdził, że chce zaproponować Xaviemu Hernandezowi nowy kontrakt.

Xavi Hernandez
PressFocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Xavi odmienił Barcelonę
  • Pod jego wodzą Duma Katalonii znów walczy o najwyższe cele
  • Xavi dostanie nowy kontrakt na Camp Nou

Xavi znów wprowadza Barcelonę na szczyt

Xavi Hernandez został sprowadzony do Barcelony przez Laportę w listopadzie 2021 roku jako następca Ronalda Koemana, który został zwolniony z obowiązków po słabym początku sezonu 2021/22. Odkąd objął stery, hiszpański trener wykonał świetną robotę, pomagając Dumie Katalonii zająć drugie miejsce w La Liga w zeszłym sezonie.

W tym sezonie legenda klubu zdobyła już swoje pierwsze trofeum jako szkoleniowiec, prowadząc blaugranę do triumfu w Superpucharze Hiszpanii, podczas gdy Katalończycy są na szczycie tabeli La Liga i są również na najlepszej drodze do finału Pucharu Króla. Jedyną rysą pozostają europejskie puchary, w których Barcelona dwukrotnie zawiodła.

Obecny kontrakt Xaviego z Barceloną wygasa w przyszłym roku, a Laporta stwierdził, że chce zaoferować menedżerowi nową umowę, niezależnie od tego, czy klub wygra La Liga w tym sezonie, czy nie.

– Rozważam przedłużenie kontraktu z Xavim niezależnie od tego, jak zakończy się obecny sezon. Myślę, że musimy to zrobić. Zasłużył na to – zapowiedział Laporta.

Prezydent Barcelony odniósł się także do podpisania nowej umowy z Sergio Busquetsem. – Jest ważny i myślę, że Xavi chce, żeby został na kolejny rok. Nie złożyliśmy jeszcze oferty, ale wkrótce to zrobimy, aby mógł kontynuować karierę z nami jeszcze przez rok.

Zobacz również: Kolejny skandal sędziowski w La Liga. Kosztowna pomyłka sędziów VAR

Komentarze