La Liga. Kolejna porażka Atletico, Benzema bohaterem Realu – podsumowanie środowych meczów

Jorge Molina
PressFocus Na zdjęciu: Jorge Molina

W środę rozegrano dwa spotkania hiszpańskiej La Ligi. Atletico w zaległym meczu przegrało na wyjeździe z Granadą (1:2). Real Madryt zaś wywiózł komplet punktów ze stadionu Athletiku (2:1) po dublecie Karima Benzemy. Był to mecz 21. serii gier rozegrany awansem. Prezentujemy wyniki i strzelców ostatnich meczów.

Atletico na równi pochyłej, szczęśliwy triumf Realu Madryt

W środę wieczorem mogliśmy zobaczyć ostatnie spotkania hiszpańskiej ekstraklasy przed przerwą świąteczną. Najpierw Granada poradziła sobie z będącym w fatalnej formie zespołem Atletico Madryt (2:1). Gol Joao Felixa z samego początku zdał się na nic przy trafieniach Darwina Machisa i Jorge Moliny. Drugi pojedynek rozegrany był awansem i należał do 21. serii gier. Athletic podejmował u siebie Real Madryt i po ostatnim spotkaniu baskijscy piłkarze mieli czego żałować. Królewscy szybko zaczęli, a po siedmiu minutach Karim Benzema miał już na koncie dublet. Los Leones szybko odpowiedzieli za sprawą Oihana Sanceta, a w drugiej połowie raz za razem forsowali bramkę Thibaut Courtois. Ostatecznie była ona jak zaczarowana, a Królewscy mogą dopisać sobie kolejny komplet punktów. Obecnie mają aż osiem oczek przewagi nad drugą Sevillą.