Remis Barcelony. Dobry występ Damiana Kądziora

Damian Kądzior
Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Damian Kądzior

Od zwycięstwa Sevilli nad Villarreal rozpoczęła się rywalizacje w 16. kolejce La Liga. W drugim wtorkowym meczu doszło do niespodzianki, jakim był remis Barcelony z Eibarem. W spotkaniu tym wystąpił nasz rodak, Damian Kądzior. Wieczorem Levante pokonało po nerwach w końcówce Real Betis (4:3), a Cadiz bezbramkowo zremisował z Realem Valladolid.

Sevila FC – Villarreal CF 2:0

18 spotkań trwała seria kolejnych meczów Villarreal bez porażki. We wtorek sposób na pokonanie Żółtych Łodzi Podwodnych znalazła Sevilla, która na własnym stadionie wygrała 2:0. Gospodarze potwierdzili tym samym dobrą formę z ostatnich tygodni. Po tym meczu zespół Julena Lopeteguiego awansował na czwarte miejsce w tabeli La Liga.

Pełna relacja z meczu >

FC Barcelona – Eibar CF 1:1

Damian Kądzior wystąpił od pierwszej minuty we wtorkowym meczu hiszpańskiej La Liga z FC Barceloną i zagrał naprawdę solidne 82 minuty. Polak pomógł swojej drużynie w osiągnięciu bardzo dobrego wyniku na Camp Nou. Dumie Katalonii brakowało skuteczności i pomysłu w ataku. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Levante UD – Real Betis 4:3

Levante po nerwowej końcówce pokonało u siebie Real Betis. Gospodarze prowadzili już 4:1, ale głupia czerwona kartka dla Robera Piera przysporzyła im nerwów. Dwa gole zdołał zdobyć wracający po kontuzji Sergio Canales, ale Andaluzyjczykom zabrakło jednego gola do wyrównania.

Cadiz CF – Real Valladolid 0:0

Beniaminek z Kadyksu bezbramkowo zremisował u siebie z Realem Valladolid. Gospodarze oddali piłkę rywalom, skupiając się na kontrach, ale nikt nie zdołał skierować piłki do siatki.