Media: tylko Xavi chce zatrzymać doświadczonego pomocnika

Według dziennikarza Alfredo Martineza, Xavi jest jedyną postacią w FC Barcelonie, która chce, aby Sergio Busquets został w Katalonii na kolejny sezon. Prośba trenera zostanie spełniona.

Xavi Hernandez
PressFocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Wciąż nie jest pewna przyszłość Sergio Busquetsa
  • Doświadczony gracz wkrótce otrzyma propozycję nowego kontraktu
  • Klub chce spełnić życzenie Xaviego

Busquets zostanie tylko dzięki Xaviemu?

Sergio Busquets ma ważny kontrakt z FC Barceloną tylko do końca obecnego sezonu. Hiszpan ma lukratywne oferty z Arabii Saudyjskiej i MLS, ale istnieje szansa, że zostanie w Katalonii decydując się na obniżkę pensji. Obecnie jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w klubie.

Joan Laporta potwierdził, że blaugrana wkrótce złoży swojemu zawodnikowi ofertę przedłużenia kontraktu. – Jest ważny i myślę, że Xavi chce, żeby został na kolejny rok. Nie złożyliśmy jeszcze oferty, ale wkrótce to zrobimy, aby mógł kontynuować karierę z nami jeszcze przez rok – powiedział.

Jak się okazuje, Barcelona zaproponuje swojemu gwiazdorowi nowy kontrakt tylko i wyłącznie ze względu na Xaviego Hernandeza. Według Alfredo Martineza hiszpański szkoleniowiec jest jedyną osobą w FC Barcelonie, która chce, aby Sergio Busquets został w Katalonii na kolejny sezon.

Nieoficjalnie mówi się, że Busquets chcąc zostać w klubie będzie musiał zaakceptować wynagrodzenie w wysokości zaledwie jednej trzeciej obecnej pensji.

Zobacz również: “W sprawie Messiego podjąłbym jeszcze raz tę samą decyzję”

Komentarze