Przedłużenie umowy Xaviego? Hiszpan zdradził szczegóły

Media nie mają wątpliwości, że przedłużenie umowy z Xavim pozostaje już jedynie kwestią czasu. FC Barcelona jest gotowa związać się na dłużej z trenerem. Hiszpan zdradził w wywiadzie, na jakim etapie są negocjacje.

Xavi Hernandez
Imago/Gongora Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Kontrakt Xaviego Hernandeza obowiązuje do końca czerwca 2024 roku
  • FC Barcelona już dawno zdecydowała, że przedłuży umowę ze szkoleniowcem
  • Trener zdradził, że porozumienie jest już w 90 procentach osiągnięte

Barca zwiąże się na dłużej z Xavim

Pierwotnie Xavi Hernandez obejmując posadę trenera FC Barcelony podpisał z klubem umowę jedynie do końca czerwca 2024 roku. Hiszpan okazał się odpowiednim wyborem zarządu, a Duma Katalonii pod jego wodzą sięgnęła po superpuchar i mistrzostwo Hiszpanii. W tej sytuacji klub chciałby związać się z nim na dłużej.

Negocjacje kontraktowe trwają już od kilku tygodni, a liczne źródła podają, że są one na zaawansowanym etapie. Szkoleniowiec otrzyma znaczącą podwyżkę pensji, a do tego może liczyć na wieloletni kontrakt. Sam 43-latek zdradził, kiedy nastąpi przedłużenie umowy.

– Przedłużenie mojego kontraktu jest już blisko. W 90 procentach jest już gotowe – stwierdził w rozmowie z mediami Xavi. 

Trener Barcy odniósł się również do tego, czy nie było mu trudno trenować zawodników, z którymi wcześniej dzielił jedną szatnię jako piłkarz, jak Sergio Busquetsa, czy Jordiego Albę. 

– Przypadek Busiego był łatwiejszy, bo wciąż był zawodnikiem wyjściowego składu. Z Albą było inaczej. Rozwój Balde wpłynął na pozycję Alby, który przestał rozgrywać spotkania regularnie. To był proces – dodał trener.

Także u nas: Xavi chce powrotu Messiego na Camp Nou. “Wciąż może nam pomóc”

Komentarze