Lewandowski przed El Clasico: to daje mi dodatkową energię

Już w niedzielę FC Barcelona zmierzy się z Realem Madryt w czwartym Klasyku w tym sezonie. Mecze z Realem Madryt mają dla Roberta Lewandowskiego specjalnym wydźwięk. Polak przyznał to w ostatniej rozmowie z mediami.

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • W niedzielę FC Barcelona podejmie u siebie w lidze Real Madryt
  • Robert Lewandowski przyznał, że gra na Camp Nou daje mu dodatkową siłę
  • Polak odniósł się także do swojej słabszej formy

Camp Nou wyzwala w Lewandowskim wyjątkową siłę

W niedzielę FC Barcelona podejmie na Camp Nou Real Madryt w ramach rozgrywek La Liga. Duma Katalonii ma wciąż przewagę dziewięciu punktów nad Królewskimi, którzy liczą na wywiezienie korzystnego wyniku z trudnego terenu.

Robert Lewandowskim przed Klasykiem przyznał, że mecze rozgrywane przed własną publicznością na Camp Nou są dla niego wyjątkowe. 

– Dla mnie każdy mecz jest specjalny, ale kroczenie po murawie Camp Nou dodaje mi dodatkowe siły – stwierdził.

– Pierwszą kwestią, żeby wygrywać, to przede wszystkim grać skutecznie w defensywie. Potem dopiero strzelać dużo goli. Nie możesz strzelać trzech goli przeciwko Interowi Mediolan, ale tracić trzech bramek na Camp Nou – dodał. 

Kapitan reprezentacji Polski odniósł się również do swoich wahań formy. 34-latek miał w ostatnich meczach problemy z regularnością.

– Czasami ludzie zapominają, że nie jesteśmy maszynami, tylko ludźmi. Nie każdy zawodnik ma taką samą mentalność. Ludzie myślą, że jesteśmy w stanie zawsze przekładać formę z treningów na mecze, jakbyśmy nie posiadali także życia prywatnego – skomentował.

Czytaj dalej: Absencja gwiazdy Barcy się wydłuża. Występ w Klasyku pod znakiem zapytania

Komentarze