Remis w Elche, wygrana Osasuny w Kraju Basków

Roberto Torres
PressFocus Na zdjęciu: Roberto Torres

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotę piłkarze Osasuny Pampeluna, którzy w roli faworyta przystępowali do wyjazdowego meczu z Alaves. W innym sobotnim meczu 5. kolejki La Liga Elche zremisowało u siebie 1:1 z Levante.

Levante nadal bez wygranej

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie na Estadio Manuel Martinez Valero, w którym Elche mierzyło się z Levante. Goście z Walencji przystępowali do tego meczu z nadzieją na odniesienie pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie. To się im jedna nie udało i musieli zadowolić się jednym punktem.

Po pierwszej połowie zanosiło się na zwycięstwo gospodarzy, którzy od 33. minuty prowadzili 1:0 po trafieniu Lucasa Pereza. W drugiej połowie drużynie Levante udało się doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Jose Luis Morales. Dla gości z Walencji to już czwarty remis w piątym ligowym spotkaniu w tym sezonie.

Bez niespodzianki w Vitorii

Do ostatniego sobotniego spotkania 5. kolejki La Liga w roli faworyta przystępowała Osasuna Pampeluna, która na wyjeździe mierzyła się z Deportivo Alaves. Drużyna z Vitorii do tej pory przegrała wszystkie trzy ligowe spotkania.

Mecz świetnie potoczył się dla Osasuny, która już po pierwszej połowie prowadziła 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się w 22. minucie David Garcia, a siedem minut później drugiego gola zdobył Roberto Torres. Wynik 2:0 dla gości utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Dzięki tej wygranej Osasuna awansowała na szóste miejsce w ligowej tabeli.