Cudowne wykończenie Rodrygo otwiera wynik derbów Madrytu

Rodrygo

Real Madryt otwiera wynik derbów Madrytu już w 18. minucie. Po świetnym podaniu Aureliena Tchouameniego piłkę do siatki Jana Oblaka mocnym strzałem skierował Rodrygo. Królewscy prowadzą na Wanda Metropolitano 1-0.

• Real Madryt otworzył wynik spotkania w 18. minucie meczu
  • Rodrygo skorzystał na precyzyjnym podaniu Aureliena Tchouameniego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie
  • Królewscy wygrywają z Atletico Madryt 1-0

Rodrygo daje prowadzenie Realowi Madryt

Derby Madrytu zawsze obfitują w ogromne emocje i nie inaczej jest tym razem. Do kontrowersyjnych zdarzeń doszło jeszcze przed meczem, bowiem kibice zbierający się przed stadionem Wanda Metropolitano wyzywali i obrażali jednego z piłkarzy Królewskich – Viniciusa Juniora.

Od pierwszego gwizdka arbitra dominował Real Madryt, który szybko chciał udowodnić swoją dominację i otworzyć wynik spotkania. Udało się to osiągnąć już w 18. minucie meczu. Fantastycznym podaniem Aurelien Tchouameni obsłużył Rodrygo, który piekielnie mocnym strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w siatce Jana Oblaka.

Było to już trzecie trafienie brazylijskiego skrzydłowego w obecnym sezonie. Przed końcem pierwszej połowy prowadzenie mistrzów Hiszpanii podwyższył Federico Valverde.