Real Madryt osiągnął porozumienie z gwiazdą. Współpraca będzie kontynuowana

Real Madryt wyjaśnił kwestię przyszłości Karima Benzemy. Obie strony doszły do ustnego porozumienia w sprawie nowego kontraktu. W ciągu kilku najbliższych tygodni powinno dojść do złożenia oficjalnego podpisu.

Karim Benzema
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Karim Benzema
  • Karim Benzema zostanie w Madrycie na kolejny sezon
  • Real doszedł do porozumienia z gwiazdorem w sprawie przedłużenia umowy do połowy 2024 roku
  • W ciągu najbliższych tygodni złożony zostanie oficjalny podpis

Benzema kontynuuje przygodę z Królewskimi

Władze Realu Madryt mają przed sobą szereg ważnych rozmów i decyzji. Wraz z końcem sezonu wygasają kontrakty takich zawodników, jak Toni Kroos, Luka Modrić, Dani Ceballos, Nacho czy Marco Asensio. Pod znakiem zapytania stała również przyszłość Karima Benzemy, choć w tym przypadku kibice nie mieli żadnych obaw.

Gwiazdor w poprzednim sezonie poprowadził Królewskich do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii oraz triumfu w Lidze Mistrzów, a sam został laureatem Złotej Piłki. Obecna kampania nie jest dla niego już tak udana, gdyż na przeszkodzie stoją problemy zdrowotne, które regularnie powodują przerwę w treningach.

Nie zmienia to faktu, że dla Realu Benzema wciąż jest kluczową postacią ofensywy. Władze klubu zakładają, że będzie on podstawowym napastnikiem także w przyszłym sezonie. Dopiero wtedy podjęta zostanie decyzja o pozyskaniu jego następcy.

W ostatnich dniach doszło do spotkania między francuskim snajperem a Florentino Perezem. Obie strony doszły do ustnego porozumienia w sprawie kontynuowania współpracy. Niebawem Benzema podpisze kontrakt, który obowiązywał będzie do połowy 2024 roku. Oficjalnego potwierdzenia powinniśmy się spodziewać w kolejnych tygodniach.

Zobacz również:

Włoski talent wróci do ojczyzny? Juventus przejawia zainteresowanie
Wilfried Gnonto

Juventus pozyska Wilfrieda Gnonto? Juventus podczas najbliższego letniego okienka transferowego chciałby odmłodzić swój skład, a w związku z tym interesuje się Wilfriedem Gnonto, który podobno byłby szczęśliwy z powodu powrotu do Włoch – informuje “Calciomercato”. Ośmiokrotny reprezentant Italii od września 2022 roku jest zawodnikiem Leeds United, gdzie bardzo szybko udało mu się przebić do pierwszej

Czytaj dalej…

Komentarze