Włoski talent wróci do ojczyzny? Juventus przejawia zainteresowanie

Rozwój Wilfrieda Gnonto dostrzega Juventus, który chciałby z powrotem sprowadzić skrzydłowego do Włoch. 19-latek obecnie gra w angielskim Leeds United, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Interu Mediolan.

Wilfried Gnonto
PressFocus Na zdjęciu: Wilfried Gnonto
  • Wilfried Gnonto jest łączony z Juventusem
  • Stara Dama w tej transakcji może wykorzystać McKenniego
  • Amerykanin przebywa w Leeds na wypożyczeniu z włoskiego klubu

Juventus pozyska Wilfrieda Gnonto?

Juventus podczas najbliższego letniego okienka transferowego chciałby odmłodzić swój skład, a w związku z tym interesuje się Wilfriedem Gnonto, który podobno byłby szczęśliwy z powodu powrotu do Włoch – informuje “Calciomercato”.

Ośmiokrotny reprezentant Italii od września 2022 roku jest zawodnikiem Leeds United, gdzie bardzo szybko udało mu się przebić do pierwszej drużyny. 19-latek jest ceniony na Elland Road i na angielskich boiskach już czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Lewoskrzydłowy pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Interu Mediolan, a lata 2020-2022 spędził w szwajcarskim FC Zuerich. Mówi się, że Bianconeri mogliby obniżyć kwotę wykupu za Westona McKenniego po to, aby na jak najlepszych warunkach sprowadzić Wilfrieda Gnonto do Turynu.

Przypomnijmy, że amerykański pomocnik przebywa w Leeds United na wypożyczeniu z Juventusu. Pawie mają opcję lub przymus wykupu w wysokości 31 mln funtów (utrzymanie w Premier League oznacza aktywowanie tego zapisu).

  • Czytaj więcej:
PSG wysłucha ofert za pomocnika, wielki powrót?
Renato Sanches

Renato Sanches po raz kolejny zmieni klub? Możliwy powrót do Benfiki Jak dowiedział się Ekrem Konur, Renato Sanches już latem może odejść z Paris Saint-Germain. Włodarze PSG po zakończeniu kampanii mają wysłuchać ofert za Portugalczyka, o ile takie napłyną. Mówi się, że możliwy jest powrót piłkarza do Benfiki Lizbona, której 25-latek jest wychowankiem. Orły mogłyby

Czytaj dalej…

Komentarze