Zaskakujące słowa Javiera Tebasa. Prezes La Liga broni FC Barcelony?

Przeciwko FC Barcelonie trwa postępowanie sądowe w związku z oskarżeniami o korupcję. Dumy Katalonii w ostatniej wypowiedzi broni jednak prezes La Liga – Javier Tebas. Jest on przekonany, że nie doszło do przekupienia sędziów.

Joan Laporta i Sergio Busquets
Pressfocus Na zdjęciu: Joan Laporta i Sergio Busquets
  • FC Barcelonie grożą poważne kary w związku z oskarżeniami o korupcję
  • Przeciwko klubowi toczy się postępowanie sądowe
  • Prezes La Liga broni Barcy i utrzymuje, że nie doszło do przekupienia sędziów

Prezes La Liga z ważną deklaracją wobec FC Barcelony

Sprawa Negreiry ciągnie się za FC Barceloną, której grożą w związku z nią poważne kary. Klub został oskarżony o korupcję, a przeciwko niemu wystąpiło już wiele zespołów z La Liga. Dołączył do nich również Real Madryt, który jeszcze niedawno pozostawał w dobrych relacjach z przedstawicielami Blaugrany.

Duma Katalonii czeka na wyrok sądowy, a głos w sprawie jej sytuacji zabrał prezes La Liga – Javier Tebas. Tym razem Hiszpan stanął po stronie klubu z Camp Nou i deklaruje, że ma nadzieję na niewinność Barcy.

– Nie sądzę, żeby Barcelona kupowała sędziów. Ani jego, ani nikogo. Ale istnieją płatności dla Negreiry przez 20 lat. Wyobraźmy sobie, że nie doszło do przedawnienia poprzez kanały sportowe. Co w takim przypadku musiałyby zrobić instytucje? Z pewnością nic. Nie mówię, że kupiły sędziów, ale zapłaciły wiceprezesowi Komitetu Technicznego Sędziów – stwierdził

–  Mamy największy kryzys instytucjonalny w historii LaLigi. Szkody reputacyjne dla Barçy i LaLigi są brutalne. Jest to bardzo nieprzyjemna sytuacja. Barca jest jednym z najważniejszych klubów w LaLidze, ale ukrywanie się nie jest rozwiązaniem – dodał.

Także u nas: Xavi wkrótce otrzyma propozycję nowego kontraktu

Komentarze