Xavi wkrótce otrzyma propozycję nowego kontraktu

Według Alberta Masnou z katalońskiego Sportu, FC Barcelona po niedzielnym El Clasico rozpocznie rozmowy z Xavim na temat nowego kontraktu oferując mu przedłużenie umowy o kolejny rok.

Xavi Hernandez
PressFocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Xavi otrzyma propozycję nowego kontraku
  • Obecna umowa wygasa w 2024 roku
  • Nowa będzie obowiązywała o rok dłużej

Xavi zostanie w Barcelonie na dłużej

Xavi Hernandez wykonał doskonałą pracę od czasu przejęcia FC Barcelony w listopadzie 2021 roku. Po poprowadzeniu Dumy Katalonii do drugiego miejsca w La Liga w ostatniej kampanii, teraz blaugrana zmierza po mistrzostwo Hiszpanii.

Mimo, iż Barcelona zawiodła w dwukrotnie na arenie międzynarodowej, w klubie wszyscy doceniają pracę Xaviego Hernandeza. Jego obecna umowa wygasa w przyszłym roku, dlatego Duma Katalonii myśli o przedłużeniu kontraktu o kolejny sezon czyli do czerwca 2025 roku.

Joan Laporta przyznał kilka dni temu, że rozważa przedłużenie kontraktu ze szkoleniowcem przekonując, że Xavi zasłużył na to ciężką pracą. Jak się okazuje, rozmowy na ten temat rozpoczną się po niedzielnym meczu z Realem Madryt.

Według Alberta Masnou oprócz trenerowi Barcelony, Laporta chce również zaproponować nowy kontrakt z dyrektorowi Mateu Alemany’emu, którego obecna umowa wygasa w 2024 roku.

Zobacz również: Skrzydłowy FC Barcelony blisko Leeds United

Komentarze