Besiktas zrezygnował z wykupienia pomocnika FC Barcelony

Miralem Pjanic (na środku)
Pressfocus Na zdjęciu: Miralem Pjanic (na środku)

Niechciany w Barcelonie Miralem Pjanic wbrew początkowym odczuciom nie zostanie wykupiony przez Besiktas. Poinformował o tym dyrektor sportowy klubu – Ceyhun Kazanci. Bośniak po zakończeniu sezonu wróci zatem do FC Barcelony.

  • Pjanic nie sprawdził się w stolicy Katalonii
  • Na wypożyczeniu w Besiktasie mógł liczyć na regularne występy
  • Turecki klub nie zdecyduje się go wykupywać

Pjanić problemem dla FC Barcelony

Operacja związana z wymianą zawodników między FC Barceloną a Juventusem nie przyniosła korzyści żadnemu z klubów. Miralem Pjanic w Katalonii kompletnie się nie sprawdził, a Arthur, który powędrował w druga stronę, pełni w ekipie Starej Damy głównie rolę zmiennika. Barca we wrześniu 2021 roku wypożyczyła Pjanica do Besiktasu, w którym pomocnik przez większość sezonu odgrywał istotną rolę.

Bośniak otwarcie mówił o tym, że podoba mu się w Turcji i chciałby na stałe przenieść się do Besiktasu. W lutym pomocnik doznał kontuzji, przez którą stracił blisko dwa miesiące. Po powrocie na boisko jego rola w drużynie została ograniczona do rezerwowego. Z tego właśnie względu zarząd tureckiego klubu podjął decyzję o niewykupywaniu Pjanica. 

Pjanić jest wypożyczony do naszej drużyny, lecz nie będziemy kontynuować współpracy z nim w przyszłym sezonie. Zaczniemy rozgrywki tylko z zawodnikami, którzy pasują do systemu trenera – powiedział dyrektor sportowy Besiktasu, Ceyhun Kazanci.

Doświadczony pomocnik nie figuruje w planach Xaviego na przyszły sezon, dlatego latem Blaugrana będzie musiała poszukać dla niego nowego pracodawcy. Umowa Bośniaka z klubem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Komentarze