Piękna akcja i gol Roberta Lewandowskiego! FC Barcelona na prowadzeniu

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski daje prowadzenie FC Barcelonie. Reprezentant Polski przeprowadził indywidualną akcję i mocnym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Mallorki.

• Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 20. minucie
  • Polak ma już na swoim koncie dziewięć ligowych trafień
  • FC Barcelona prowadzi z Mallorcą 1-0

Na kłopoty Robert Lewandowski

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Po przerwie reprezentacyjnej Polak wrócił do FC Barcelony głodny kolejnych bramek. Xavi nie zaskoczył i umieścił go w wyjściowej jedenastce na sobotnie wyjazdowe spotkanie z Mallorką.

Na początku rywalizacji Mallorca sprawiła “Dumie Katalonii” niespodziewane trudności. Goście przeważali, prowadzili grę i częściej posiadali piłkę, lecz nie tworzyli żadnych sytuacji strzeleckich. Wreszcie Lewandowski zrobił coś z niczego.

Napastnik otrzymał podanie od Ansu Fatiego i bokiem boiska popędził w stronę pola karnego. Gdy znalazł się w “szesnastce” nawinął defensora rywali i mocnym strzałem po długim słupku wyprowadził FC Barcelonę na prowadzenie. Nie ulega wątpliwościom, że to jedna z najładniejszych bramek Lewandowskiego w barwach hiszpańskiego giganta. Po ponad trzydziestu minutach gry “Duma Katalonii” w dalszym ciągu wygrywa 1-0.

To dla Polaka już dziewiąta bramka w La Lidze. Trzeba przyznać, że w klasyfikacji strzelców nie ma sobie równych, bowiem drugi Borja Iglesias trafiał dotąd sześciokrotnie.