Piękny gol Kroosa, ale to Atletico rządzi w Madrycie [WIDEO]

W starciu Atletico - Real kibice zgromadzeni na Wanda Metropolitano byli świadkami czterech goli. Trzy z nich strzelili piłkarze gospodarzy, którzy w świetnym stylu wygrali derby Madrytu.

Atletico - Real
IMAGO / ZUMA Wire Na zdjęciu: Atletico - Real
  • Atletico – Real to hitowy pojedynek 6. kolejki La Liga
  • Derby Madrytu okazały się szczęśliwe dla Rojiblancos, którzy wygrali 3:1
  • Dubletem popisał się Alvaro Morata, był piłkarz Królewskich

Atletico – Real. Derby dla Rojiblancos

Już po czterech minutach pojedynku Atletico – Real trybuny stadionu Wanda Metropolitano mogły świętować. Znakomitym dośrodkowaniem z lewej flanki popisał się Samuel Lino, natomiast Alvaro Morata znakomitym strzałem głową nie dał szans Kepie.

Czternaście minut później Rojiblancos prowadzili już 2:0. Tym razem zagrywał Saul Niguez, a piłkę do siatki Królewskich skierował Antoine Griezmann. Na trafienia ekipy Diego Simeone w 3.5 minucie odpowiedział Toni Kroos, który genialnym uderzeniem zza szesnastki zaskoczył Jana Oblaka.

Tuż po zmianie stron Atletico miało na koncie już trzy gole. Autorem dwóch z nich był Morata, który skorzystał z dośrodkowania Saula i braku organizacji rywali w defensywie, i główką pokonał golkipera Los Blancos.

Gospodarze utrzymali korzystny wynik i rozstrzygnęli derby Madrytu na swoją korzyść. Atletico przesunęło się na 5. lokatę w La Liga, natomiast Real zajmuje 3. miejsce.