Pewne zwycięstwo Atletico w La Liga. Depay już gra w nowym klubie

Atletico Madryt
PressFocus Na zdjęciu: Atletico Madryt

Memphis Depay zaledwie dzień po oficjalnym ogłoszeniu transferu do Atleitco Madryt zdołał zadebiutować w drużynie Diego Simeone. Holender pojawił się na placu gry w 75. minucie starcia z Valladolid zmieniając Moratę.

• Atletico pewnie ograło Valladolid
  • Debiut w drużynie Simeone zaliczył Depay
  • Holender pojawił się na placu gry w drugiej części spotkania

Udany debiut Depaya w Ateltico

Memphis Depay przez kilkanaście dni był łączony z transferem do Atletico Madryt. Holender nie miał miejsca w składzie FC Barcelony, a z uwagi na wygasający kontrakt, Katalończycy chcieli pozbyć się napastnika w styczniu, aby jeszcze na nim zarobić.

W piątek, 20 stycznia, Atletico Madryt oficjalnie potwierdziło transfer, o którym media informowały już od pewnego czasu. Okazało się, że Depay potrzebował zaledwie kilkudziesięciu godzin od przybycia na Wanda Metropolitano, by zadebiutować w nowym klubie.

Depay na placu gry pojawił się w 75. minucie meczu z Valladolid zmieniając Alvaro Moratę. Atletico pewnie prowadziło wtedy 3:0 po bramkach wcześniej wspomnianego Moraty, a także Griezmanna oraz Hermoso. Podopieczni Diego Simeone potrzebowali zaledwie dziesięciu minut między 18. a 28. minutą, by trzykrotnie pokonać bramkarza rywala.

Holender nie miał zbyt wiele czasu na pokazanie swoich umiejętności, ale zaliczył kilka udanych kontaktów z piłką, co z pewnością jest dobrym prognostykiem przed kolejnym spotkaniami w barwach rojiblancos.

Atletico Madryt dzięki zwycięstwu zameldowało się na czwartym miejscu w ligowej tabeli, jednak ma tylko trzy punkty przewagi nad Realem Betis oraz Villarreal, który swój mecz rozegra w niedzielę. Valladolid znajduje się obecnie na siedemnastym miejscu w tabeli, ale po tej serii gier może znaleźć się w strefie spadkowej.