Zmarnowana szansa Osasuny

Ruben Garcia
PressFocus Na zdjęciu: Ruben Garcia

Bezbramkowym remisem zakończył się ostatni mecz 2. kolejki La Liga, Osasuna Pampeluna na własnym stadionie podzieliła się punktami z Celtą Vigo.

Bez bramek w Pampelunie

Osasuna Pampeluna i Celta Vigo do ostatniego spotkania 2. kolejki La Liga przystępowały z nadzieją na odniesienie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie, co nie udało im się w pierwszej kolejce. Osasuna bezbramkowo zremisowała wówczas z Espanyolem Barcelona, natomiast Celta u siebie musiała uznać wyższość Atletico Madryt (1:2).

W poniedziałkowym meczu na Estadio El Sadar nie obejrzeliśmy ani jednego gola, ale zdecydowanie bliżej zwycięstwa byli gospodarze. Doskonałą okazję do zdobycia gola mieli tuż po przerwie, gdy uzyskali rzut karny za dość przypadkowy faul Carlosa Domingueza. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Ruben Garcia, którego uderzenie kapitalnie wybronił Matias Dituro, stając się niewątpliwie bohaterem tego meczu.

Kolejną próbę zdobycia pierwszego kompletu punktów w tym sezonie obie drużyny podejmą w następny weekend. Celta w sobotę zmierzy się u siebie z Athletic Bilbao, natomiast Osasunę Pampeluna dzień później zagra na wyjeździe z Cadiz.

Komentarze