Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt. Pożegnanie po latach

Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt. Klub opublikował oficjalny komunikat, w którym poinformował kibiców o efekcie negocjacji kontraktowych. Hiszpański skrzydłowy zwiąże się latem z nowym pracodawcą.

Marco Asensio
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marco Asensio
  • Marco Asensio nie zdecydował się na przyjęcie oferty ze strony Realu Madryt
  • Po zakończeniu sezonu Hiszpan odejdzie z klubu
  • Media przymierzają go do Paris Saint-Germain

Koniec epoki

Real Madryt pozyskał Marco Asensio w 2015 roku, kiedy ten był jeszcze nastolatkiem. Po rocznym wypożyczeniu do Espanyolu został na stałe włączony do pierwszej drużyny Królewskich, z którą na przestrzeni kolejnych sezonów po trzy razy zdobywał mistrzostwo Hiszpanii i Ligę Mistrzów.

Władze Realu były nastawione na kontynuowanie współpracy, natomiast na finiszu negocjacji kontraktowych rozmyślił się sam zawodnik. Nie chciał już dłużej pełnić roli rezerwowego, a klub nie był w stanie zapewnić mu niczego więcej.

W sobotę pojawiła się informacja o zakończeniu wieloletniej przygody. Wraz z końcem sezonu 2022/2023 Asensio wyniesie się z Madrytu.

“Jako madridistas nigdy nie zapomnimy o jego drodze i wzorowym zachowaniu przez cały ten czas. Real Madryt jest i zawsze będzie jego domem. Klub życzy dużo szczęścia mu i jego rodzinie na tym nowym etapie” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Media sugerują, że kolejnym krokiem w karierze 27-latka będzie kontrakt z Paris Saint-Germain.

Zobacz również: Lipsk straci kolejną gwiazdę? Anglicy rozważają aktywowanie klauzuli

Komentarze