Lipsk straci kolejną gwiazdę? Anglicy rozważają aktywowanie klauzuli

Dominik Szoboszlai jest otwarty na możliwość zmiany klubu w trakcie nadchodzącego okienka transferowego. Poważne zainteresowanie ofensywnym pomocnikiem wykazuje Newcastle United. Władze Lipska są zawiedzione zachowaniem Węgra - donosi Florian Plettenberg.

Dominik Szoboszlai
fot. PressFocus Na zdjęciu: Dominik Szoboszlai
  • Dominik Szoboszlai to kolejny zawodnik, który może latem odejść z Lipska
  • Pomocnik jest otwarty na możliwość zmiany klubu i transfer do Premier League
  • Newcastle United rozważa skorzystanie z klauzuli wykupu

Kolejne poważne osłabienie Lipska?

Christopher Nkunku po sezonie 2022/2023 kończy swoją przygodę z Lipskiem. Jego transfer do Chelsea został uzgodniony już kilka miesięcy temu, a niebawem dojdzie do oficjalnych przenosin. Okazuje się, że to nie jedyna gwiazda, którą latem może stracić przedstawiciel Bundesligi.

Nastawiony na zmianę klubu jest także Dominik Szoboszlai, cieszący się poważnym zainteresowaniem ze strony Newcastle United. Po zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów Sroki chcą wydać duże pieniądze i wzmocnić skład na tyle, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Ściągnięcie rozchwytywanego reprezentanta Węgier z pewnością byłoby przełomowym ruchem.

Władze Lipska są zawiedzione zachowaniem Szoboszlaia, który garnie się do odejścia. Wiele wskazuje więc na to, że taka transakcja będzie możliwa. Zwłaszcza, że w jego umowie zawarta jest klauzula wykupu na poziomie 70 milionów euro. Newcastle United najpierw będzie próbowało porozumieć się w sprawie mniejszej kwoty.

Zobacz również: Poważny kandydat na nowego trenera Napoli. De Laurentiis jednak zaczeka

Komentarze