Lopetegui winnym słabego sezonu. Sevilla poszuka innego trenera

Julen Lopetegui
Pressfocus Na zdjęciu: Julen Lopetegui

Najnowsze wieści z Hiszpanii sugerują, że Sevilla szykuje się do zmiany trenera. Julen Lopetegui nie jest odpowiednio wspierany przez zarząd i podobno obie strony mają już siebie dość.

  • Julen Lopetegui nie wypełni do końca kontraktu w Sevilli
  • Zarząd obarczył całą winą trenera za kiepski sezon 2021/22
  • Ostateczna decyzja szefów zapadnie po 38. kolejce La Liga

Lopetegui odchodzi

Według źródeł Jose Manuela Garcii, w Sevilli dojdzie do zmiany trenera. Julen Lopetegui związał się z klubem do 2024 r., ale najwyraźniej nie wypełni swojego kontraktu do końca. Zarząd ma żal do szkoleniowca, że nie wyciągnął w tym sezonie maksimum ze swoich podopiecznych. Raporty hiszpańskiego dziennikarza wskazują też, że zarówno Lopetegui i szefowie nie dogadują się już od dawna.

– “Julen Lopetegui opuści Sevillę pod koniec sezonu, stwierdził butacondelgarci (Jose Manuel Garcia). Są szanse, że hiszpański trener rozstanie się z klubem” – potwierdził te wieści Fabrizio Romano.

Być może zła atmosfera w Sevilli wynika ze słabej postawy drużyny na wiosnę. Przez pierwszą część kampanii Los Nervionenses dzielnie utrzymywali tempa Los Blancos. Później ekipa z Andaluzji zaczęła gubić punkty i dziś zajmuję czwartą lokatę w tabeli.

Trzeba też pamiętać, że tegoroczna przygoda z europejskimi pucharami również nie wypaliła. Natomiast Lopetegui wygrał w 2020 r. Ligę Europy właśnie z Sevillą i od tamtej pory nie może dołożyć żadnego sukcesu. Wszystko składa się w jedną całość i to przed kluczowym meczem dla układu czołówki.

W niedzielny wieczór Sevilla zagra na wyjeździe z Atletico Madryt. Oba zespoły dzieli tylko punkt, dlatego zapowiada się interesująca rywalizacja. Start zawodów zaplanowano na godzinę 19:30.

Atletico Madryt
Sevilla FC
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15 maja 2022 19:29.

Czytaj więcej: Atletico Madryt – Sevilla: typy, kursy, zapowiedź (15.05.2022)

Komentarze