Laporta wznowił kontakt z Xavim

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez fot. PressFocus

Ronald Koeman i jego przyszłość w FC Barcelonie to temat, który wciąż jest bardzo popularny nie tylko w Hiszpanii. Mundo Deportivo donosi natomiast, że prezydent Katalończyków Joan Laporta w ostatnich godzinach prowadził rozmowy z Xavim Hernandezem.

  • Ronald Koeman wygląda na to, że jest piątym kołem u wozu w FC Barcelonie
  • Hiszpańskie media przekonują, że los Holendera jest przesądzony i wkrótce zostanie zwolniony
  • Mundo Deportivo sugeruje, że Joan Laporta zaczął odbudowywać relacje z Xavim Hernandezem

Xavi na czele listy kandydatów do zastąpienia Koemana?

Ronald Koeman ma wciąż ważną umowę z klubem z Camp Nou. Niemniej zespół pod wodzą Holendra nie prezentuje się tak, jakby tego oczekiwano. Możliwe zatem, że wkrótce dojdzie do roszady na stanowisku opiekuna Bluagrany.

Jednym z głównych kandydatów do przejęcia sterów nad Barceloną już od kilku miesięcy jest Xavi Hernandez. Były reprezentant Hiszpanii aktualnie jest odpowiedzialny za wyniki w Al-Sadd (liga katarska – przyp. red.). W każdym razie Xavi ma wpisaną klauzulę w umowie, że w przypadku oferty z Barcelony, może z niej skorzystać.

Tajemnicą Poliszynela jest, że relacje między zdolnym trenerem a sternikiem Barcy nie są najlepsze. Obie strony nie miały ze sobą kontaktu od grudnia. Wygląda jednak na to, że w ostatnich godzinach sytuacja uległa zmianie. W każdym razie, do tematu zatrudnienia Xaviego w roli następcy Koemana jeszcze daleka droga, twierdzą hiszpańscy dziennikarze.

41-latek jako trener prowadził Al-Sadd w 81 występach. Zaliczył w nich 53 zwycięstwa, 12 remisów i 16 porażek. Xavi ma umowę ważną z klubem do końca czerwca 2023 roku.

Czytaj więcej: Koeman po meczu z Atletico. ”Nie możemy tego zaakceptować”

FC Barcelona
Valencia CF
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17. października 2021 20:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze