Koeman po meczu z Atletico. ”Nie możemy tego zaakceptować”

Ronald Koeman
Ronald Koeman Pressfocus

Barcelona przegrała z Atletico Madryt 0:2. Po meczu głos zabrał Ronald Koeman, który zdradził, które elementy zawiodły w tym spotkaniu.

  • Ronald Koeman zabrał głos na temat meczu Atletico Madryt – Barcelona
  • Holender wskazał elementy, które doprowadziły jego zespół do porażki
  • Odpowiedział także, czy wierzy, że uda się wrócić na właściwe tory z drużyną

Barcelona przegrała już nawet bez Koemana

Hitem 8. kolejki La Ligi miał być mecz Atletico Madryt kontra Barcelona. Czy tak rzeczywiście było? Trudno określić, jeżeli jedna z drużyn byłą dużo lepsza i konkretniejsza. Aktualny mistrz Hiszpanii na przerwę schodził prowadząc 2:0. Kataloński zespół nie zdołał już odwrócić losów tej potyczki. Co przeważyło o porażce w tej batalii?

Jak zawsze o meczach decydują momenty. My nie wykorzystaliśmy kilku okazji, które mieliśmy i w dodatku ułatwiliśmy rywalom strzelenie dwóch goli. Nie pokryliśmy ich odpowiednio przy pierwszej bramce. Trzeba kryć wbiegającego Lemara, a my tego nie zrobiliśmy. Bardzo często musieliśmy bronić dwóch na dwóch. Pomocnicy muszą podążać za wbiegającym zawodnikiem. Jeśli tego nie poprawimy, nadal będziemy tracić takie bramki. Nie możemy tego zaakceptować – powiedział Ronald Koeman. Czy jego zdaniem uda się jeszcze odwrócić aktualną sytuację, w której znalazł się zespół?

Mamy różnych zawodników, ale brakuje nam głębi. Memphis dobrze pracował w rozegraniu, ale potrzebuje więcej wsparcia. Mamy dobrych piłkarzy, ale nie mamy takich, którzy potrafią otworzyć grę. Przeciwko tej drużynie bardzo trudno jest zdobywać bramki. A jeśli są okazje, trzeba je wykorzystywać – przyznał opiekun Barcelony.

Nie możemy zostawiać tyle miejsca, gdy tracimy piłkę. Mówiłem o tym przed meczem. Mamy dwóch środkowych obrońców i dwóch pomocników. Trzeba gonić wbiegającego pomocnika. Tego nie zrobił Nico z Lemarem. Dlatego gramy czasem z trzema stoperami. Oni bronią bardzo dobrze i trudno jest wykreować okazje. A gdy uda się je stworzyć, trzeba je wykorzystać– to była natomiast reakcja Koemana na błędy popełnione przez jego podopiecznych przeciwko Atletico.

Czytaj także: Atletico wypunktowało Barcelonę, zemsta Suareza [WIDEO]

Komentarze