Laporta potwierdził, że Koeman będzie kontynuował pracę w Barcelonie

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. PressFocus

Ronald Koeman będzie w kolejnym sezonie nadal trenerem FC Barcelony. Prezydent Blaugrany Joan Laporta potwierdził to w czwartek. Holender ma zatem szansę na wypełnienie umowy z klubem La Liga, obowiązującą do końca czerwca 2022 roku.

  • FC Barcelona w kolejnym sezonie będzie prowadzona nadal przez Ronald Koemana
  • Holender ma kontrakt ważny z Blaugraną do końca czerwca 2022 roku
  • Prezydent klubu z Camp Nou potwierdził, że 58-latek nie rozstanie się z klubem

Barcelona zabezpieczyła się “dziką kartą”

Ronald Koeman ma za sobą pierwszy sezon w roli szkoleniowca Barcelony. W roli trenera zastąpił Quique Setiena, wygrywając Puchar Króla w sezonie 2020/2021.

Mimo sukcesu w krajowym pucharze Barca rozczarowała w La Liga i w Lidze Mistrzów. Taki stan rzeczy sprawił, że pod znakiem zapytania stanęła przyszłość Koemana w klubie. Holender musiał poradzić sobie z plotkami sugerującymi, że legenda Blaugrany, Xavi, może objąć stery nad Katalończykami. Sternik Barcelony obiecał jednak, że były selekcjoner Oranje wypełni umowę do końca czerwca 2022 roku.

“Ronald Koeman będzie kontynuował pracę w klubie. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, ponieważ nasze rozmowy zaowocowały tym, że mamy takie samo stanowisko związane z tym, co należy zrobić w trakcie najbliższego sezonu” – przekazał Laporta w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Barcelony.

Holenderski trener według informacji Goal.com może mieć też nadzieję na przedłużenia kontraktu z Blaugraną o kolejne 12 miesięcy, jeśli tylko drużyna będzie osiągała satysfakcjonujące wyniki w kolejnej kampanii. Drużyna ma też prezentować płynną nastawioną na ofensywę grę, mając bawić kibiców, którzy wrócą na trybuny po trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Jeśli jednak nowy sezon nie będzie układał się po myśli Koemana, to władze klubu mają możliwość rozwiązania kontraktu bez konieczności wypłacenia poszkodowania trenerowi.

Zobacz więcej: Barcelona coraz bliżej solidnego wzmocnienia w ataku

Komentarze