Laporta pełen optymizmu. “FC Barcelona wraca na szczyt”

Joan Laporta
fot. PressFocus Na zdjęciu: Joan Laporta

FC Barcelona w środę zaprezentowała w końcu Roberta Lewandowskiego. Podekscytowania takim obrotem wydarzeń nie ukrywał prezydent Katalończyków – Joan Laporta. Sternik hiszpańskiego klubu nawet w trakcie uroczystego powitania 33-latka w klubie wyraził kilka słów w języku polskim.

  • FC Barcelona w trakcie trwającego okna transferowego jest bardzo aktywna
  • Katalończycy pozyskali między innymi Raphinhę i Roberta Lewandowskiego
  • W trakcie prezentacji polskiego napastnika sternik Blaugrany wprost powiedział, że Barca odzyskuje dawną pozycję

FC Barcelona ma wrócić na szczyt

FC Barcelona pozyskała za 45 milionów euro Roberta Lewandowskiego. Jednocześnie Bayern Monachium może liczyć na dodatkowy bonus w postaci pięciu milionów euro. Reprezentant Polski związał się z klubem z Camp Nou kontraktem do końca czerwca 2025 z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Na skomentowanie transferu z udziałem Lewego pozwolił sobie także prezydent Barcelony. Joan Laporta wyraził dużą radość w związku z finalizacją transakcji z udziałem Polaka.

Zobacz także:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni Robertowi. Wykonał dużą pracę sfinalizowaniu transferu. Jesteśmy dumni, że chciał dla nas zagrać – powiedział sternik aktualnych wicemistrzów La Liga cytowany przez Diario Sport.

– Staramy się, aby zespół był coraz silniejszy. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Dziękuję całemu działowi sportowemu, na którego czele stoją Mateu Alemany i Jordi Cruyff, a także wiceprezesowi Rafie Yuste, za ich pracę, która odbiła się echem na całym świecie – zaznaczył Laporta.

Odzyskujemy utraconą pozycję i przenosimy Barcelonę na światowy poziom. Staniemy się silniejsi – w miarę naszych możliwości – zakończył przedstawiciel Blaugrany.

Czytaj więcej: Lewandowski w końcu zaprezentowany, Barcelona przedstawiła Polaka kibicom [WIDEO]

Komentarze