La Liga: dwa niewykorzystane karne, Atletico zagrało do końca, asysta Lewandowskiego

Diego Simeone
PressFocus Na zdjęciu: Diego Simeone

Wyniki 21. kolejki La Liga. Villarreal przegrał z Barceloną 0:1. Robert Lewandowski asystował przy jedynej bramce. Wcześniej m.in. zwyciężyli zawodnicy Atletico, którzy dzięki trafieniu z końcówki pokonali w delegacji Celtę 1:0. W pierwszej potyczce Getafe zremisowało z Rayo 1:1. W tym meczu kibice zobaczyli aż dwa niewykorzystane karne (po jednym z obu stron). Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Zwroty akcji na Coliseum Alfonso Perez, Depay bohaterem, Barcelona z triumfem

Najwcześniej swój mecz rozpoczęli zawodnicy Getafe, którzy zmierzyli się z Rayo. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Mogło być inaczej, ale w 51. minucie karnego nie wykorzystał Borja Mayoral (Getafe). W końcówce jego wyczyn powtórzył zawodnik gości Raul de Tomas. Później Celta podejmowała Atletico. Podopieczni Diego Simeone od 70. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Stefana Savicia, ale udało im się triumfować 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w końcówce Memphis Depay.

Spotkanie Valladolid – Osasuna zakończyło się rezultatem 0:0. Gospodarze nie zaznali goryczy ligowej porażki od 21 stycznia 2023 roku. W czwartej konfrontacji Villarreal przegrał z Barceloną 0:1. W 18. minucie Lewandowski w tempo zagrał do Pedriego, który pokonał golkipera rywali. Jak się potem okazało, było to trafienie na wagę kolejnych trzech puntów.