Kapitalna seria, przełamanie Atletico, ciekawa końcówka w Sewilli – La Liga

David Silva
PressFocus Na zdjęciu: David Silva

Wyniki 18. kolejki La Liga. Vallecano przegrało z Sociedad 0:2. Dla gości to siódmy kolejny wygrany mecz (biorąc pod uwagę różne rozgrywki). W innym spotkaniu Atletico pokonało Valladolid 3:0 i zanotowało pierwszy ligowy triumf w 2023 roku. W końcu powody do zadowolenia może mieć Sevilla, która rzutem na taśmę ograła Cadiz 1:0. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Baskowie na zwycięskim szlaku, świetna pierwsza połowa Los Colchoneros

Vallecano chciało sprawić niespodziankę przeciwko Sociedad, ale nie było w stanie. Gospodarze przegrali 0:2. Bramki dla gości zdobyli zaś Alexander Soerloth i Ander Barrenetxea. Espanyol podejmował Betis. Prowadzenie Katalończykom dał jeszcze przed przerwą Martin Braithwaite. Jak się potem okazało, było to trafienie na wagę kompletu oczek dla Papużek.

O 18:30 Atletico rozpoczęło bój z Valladolid. Finalnie podopieczni Diego Simeone pewnie zwyciężyli 3:0. Rezultat tego sobotniego meczu w stolicy Hiszpanii został ustalony już po pierwszej połowie. W czwartej potyczce Sevilla skromnie pokonała Cadiz 1:0. Gola na wagę trzech oczek zdobył z karnego Ivan Rakitić.