Pedri sprawdził się w roli jokera, Sevilla zrehabilitowała się za odpadnięcie z Pucharu Króla

Pedri

Wyniki sobotnich meczów 19. kolejki La Liga. Nie brakowało emocji w sobotnich spotkaniach ligi hiszpańskiej. Piłkarze FC Barcelony i Realu Betis zaliczyli skromne zwycięstwa. Pełną pule zainkasowali również zawodnicy Cadiz i Sevilli.

Barca umocniła się na pozycji lidera

Cadiz w pierwszym sobotnim spotkaniu La Liga sięgnął po trzy punkty w rywalizacji z Mallorką. Była to jednocześnie czwarta wiktoria zespołu Sergio w tej kampanii. Na prowadzenie Cadiz wyprowadził Theo Bongonda, wykorzystując podanie od Alvaro Negredo. Losy rywalizacji ustalił natomiast Alex Fernandez, wykorzystując rzut karny.

Jeden gol rozstrzygał natomiast losy rywalizacji na Estadio Municipal de Montilivi, w której Girona grała z FC Barceloną. W roli głównej wystąpił Pedri. Pomocnik Blaugrany na boisku pojawił się w 26. minucie. Hiszpan zmienił kontuzjowanego Ousmane Dembele. Jak się później okazało, była to trafiona roszada Xaviego Hernandeza, dzięki której Katalończycy odnieśli 15. zwycięstwo w sezonie.

Tymczasem po opadnięciu z Pucharu Króla w sobotni wieczór z kolan podniosła się Sevilla, pokonując na swoim stadionie Elche. Do zwycięstwa ekipę Jorge Sampaoliego poprowadził Youssef En Nesyri, który okrasił występ dwoma golami. Jedną bramkę zdobył natomiast Marcos Acuna. Goście od 41 minuty musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pedro Bigasa.

W ostatnim spotkaniu soboty w lidze hiszpański też został wyłoniony zwycięzca. Real Betis skromnie pokonał Getafe (1:0) po golu Borju Iglesiasa z rzutu karnego. Andaluzyjczycy przerwali tym samym serię bez wygranej. Team Manuela Pellegriniego odniósł dziewiąte zwycięstwo w sezonie.