Kroos o Marcelo: grałem u boku najlepszego lewego obrońcy w historii

Toni Kroos
fot. PressFocus Na zdjęciu: Toni Kroos

Marcelo z końcem czerwca żegna się z Realem Madryt. Na temat rozstania Brazylijczyka z gigantem La Liga wypowiedział się Toni Kroos.

  • Kończy się 15-letnia przygoda Marcelo z Realem Madryt
  • Na temat brazylijskiego defensora kilka słów za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraził Toni Kroos
  • Niemiec nie szczędził pochwał w kierunku 34-latka

Kroos pochlebnie o Marcelo

Marcelo to, bez wątpienia jedna z barwniejszych postaci w świecie piłki nożnej. Brazylijczyk w klubie z Madrytu wygrał łącznie 25 trofeów. Pod względem zawodnik jest rekordzistą.

“Mogę powiedzieć, że grałem u boku najlepszego obrońcy w historii futbolu” – napisał Toni Kroos na swoim profilu na Twitterze.

Niemiecki pomocnik i Marcelo grali razem w Realu Madryt przez osiem sezonów. W tym czasie wygrali 16 trofeów. Tymczasem w poniedziałek 13 czerwca odbyła się pożegnalna konferencja prasowa z udziałem Brazylijczyka.

Zobacz także:

34-latek zasilił szeregi Los Blancos w 2017 roku. Od tamtej pory rozegrał w Realu łącznie 545 spotkań, strzelając w nich 38 goli. Ponadto na koncie Brazylijczyka znalazły się 103 asysty.

W ostatniej kampanii Marcelo dołożył kolejne dwa trofea do swoich sukcesów, wygrywając mistrzostwo La Liga i Ligę Mistrzów. Na razie nieznana jest przyszłość zawodnika. Brazylijczyk ma podobno oferty z Turcji, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Czytaj więcej: Marcelo przeszedł do historii. Jest samodzielnym rekordzistą

Komentarze