Valencia ukarana za zachowanie kibiców. Nietoperze wydały komunikat

Nie milkną echa niedzielnego spotkania Valencii z Realem Madryt (1:0), które zakończyło się skandalem rasistowskim. Kibice gospodarzy obrażali Viniciusa Juniora, za co klub z Walencji poniesie konsekwencje w postaci grzywny w wysokości 45 tysięcy euro i częściowego zamknięcia stadionu na pięć spotkań. Nietoperze odwołają się od tej decyzji.

Estadio Mestallla
IMAGO / David Aliaga Na zdjęciu: Estadio Mestallla
  • Valencia została ukarana za rasistowskie zachowanie swoich kibiców
  • Nietoperze muszą zapłacić grzywnę w wysokości 45 tysięcy euro
  • Częściowo zamknięto też Estadio Mestalla na pięć meczów

Valencia nie zgadza się z decyzją Komitetu Rozgrywek

Komitet Rozgrywek wydaje kolejne decyzje po skandalu rasistowskim, do którego doszło podczas niedzielnego spotkania pomiędzy Valencią a Realem Madryt (1:0) w ramach 35. kolejki La Ligi. Na klub z Walencji nałożono grzywnę w wysokości 45 tys. euro za zachowanie kibiców wobec Viniciusa Juniora.

Co więcej, częściowo zostanie zamknięty stadion Nietoperzy na pięć meczów. Chodzi o trybunę Mario Kempesa, skąd głównie rzucano obelgi w kierunku brazylijskiego skrzydłowego. Nietoperze wydały już komunikat w tej sprawie tym samym nie zgadzając się z decyzją podjętą przez Komitet Rozgrywek.

Valencia pragnie wyrazić swój całkowity sprzeciw i oburzenie z powodu niesprawiedliwej i nieproporcjonalnej sankcji nałożonej na klub przez Komitet Rozgrywek w postaci zamknięcia trybuny Mario Kempesa na pięć spotkań. Karanie i pozbawianie możliwości oglądania swojej drużyny wszystkich fanów, w tym tych, którzy nie byli zaangażowani w te godne ubolewania incydenty, jest całkowicie nieproporcjonalnym, niesprawiedliwym i bezprecedensowym środkiem, z którym będziemy walczyć – napisano w oświadczeniu. Nietoperze planują odwołać się od decyzji Komitetu Rozgrywek.

Komentarze

Na temat “Valencia ukarana za zachowanie kibiców. Nietoperze wydały komunikat

Największy prowokator w La Liga sam zapracował na to jak jest traktowany a teraz się żali ci za gówniarskie zachowanie dlaczego inni ciemnoskórzy nie mają takich problemów ,odpowiedź sobie sam Vini.